Strona główna

Paulista z hiszpańskim obywatelstwem

Bogdan Wójcik | 28.11.2020; 12:27

Procedury potrwają do trzech miesięcy

W cieniu boiskowych wydarzeń, Gabriel Paulista od dłuższego czasu starał się o uzyskanie hiszpańskiego obywatelstwa. Brazylijski obrońca uzyskał pozytywną odpowiedź od hiszpańskiego rządu, dzięki czemu procedura przyznania obywatelstwa oficjalnie się rozpoczęła. Potrwa ona maksymalnie 3 miesiące, a więc najpóźniej do 28 lutego 2021 roku.

Informacja ta może okazać się pozytywna dla trzech stron - Gabriela, Valencii oraz reprezentacji Hiszpanii. Dzięki uzyskaniu podwójnego obywatelstwa, obrońca nie będzie dłużej zajmował jednego z trzech miejsc przysługujących zawodnikom spoza Unii Europejskiej, które wynikają z przepisów LaLiga. Obrońca zwolni tym samym miejsce Yunusowi Musahowi, który obecnie posiada jedynie brytyjskie obywatelstwo, przez co związku z Brexitem od przyszłego sezonu będzie traktowany jako cudzoziemiec.

Wiele wskazuje na to, że skorzysta na tym także selekcjoner reprezentacji Hiszpanii – Luis Enrique. Jako, że Gabriel nigdy nie wystąpił w oficjalnym meczu kwalifikacyjnym w barwach Canarinhos, Asturyjczyk będzie mógł powołać go do kadry narodowej wzmacniając tym samym linię obrony, która w dalszym ciągu nie jest w pełni uformowana. Sam zawodnik także wyraził chęć do gry w barwach La Roja.

Kategoria: Ogólne | Źródło: ElDesmarque | fot. Globo Esporte