Strona główna

LaLiga obniża limit płacowy Valencii

Bogdan Wójcik | 17.11.2020; 13:08

Nastąpiła redukcja o ponad 73 mln €

Finanse wszystkich klubów piłkarskich znacząco ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa. Valencia nie stanowi tu żadnego wyjątku, a wręcz znajduje się wśród zespołów, które straciły na niej najwięcej. W dniu dzisiejszym LaLiga opublikowała najnowszy raport, w którym ogłosiła nowe budżety płacowe wszystkich klubów. Wynika z niego, iż limit płacowy Valencii uległ obniżeniu ze 177 mln € do 103,4 mln €.

Wspomniany limit płacowy oznacza maksymalną kwotę, którą klub może zainwestować w pensje wszystkich zawodników pierwszego zespołu, a także trenera, jego asystenta oraz trenera od przygotowania fizycznego. Limit ten obejmuje także wydatki m.in. na drużynę rezerw czy inne sekcje sportowe. Jego wysokość jest więc doskonałym wskaźnikiem tego, w jakiej kondycji finansowej znajduje się podmiot.

O trudnej sytuacji finansowej świadczą również ostatnie ruchy klubu na rynku transferowym. Regularna wyprzedaż głównych filarów zespołu połączona z brakiem transferów do klubu stanowiły próbę zrównoważenia budżetu płacowego, jednak nawet ona może okazać się niewystarczająca. Pomimo tego, iż aktualny bilans transferowy Valencii wynosi 74,5 mln € na plusie, w dalszym ciągu wykazuje on stratę finansową. Niewykluczone, że w styczniu Valencia będzie kontynuowała obraną politykę transferową, gdyż budżet w dalszym ciągu nie został wystarczająco uszczuplony.

Valencia zaliczyła tym samym spadek z 5. na 7. pozycję na liście najwyższych budżetów płacowych w LaLiga. Obecnie wyprzedzają ją odpowiednio Real Madryt, Barcelona, ​​Atlético, Sevilla, Villarreal oraz Athletic. Warto również nadmienić, iż klub z Mestalla rozpoczął sezon 2019/20 z limitem płacowym wynoszącym 170 mln €, który po ostatniej aktualizacji przeprowadzonej przez LaLiga wzrósł do 177 mln €.

Aby wyświetlić poniższe grafiki w lepszej jakości należy otworzyć je w nowej karcie.

Pełne zestawienie obecnych limitów płacowych w LaLiga:

Zestawienie zmian limitów płacowych w LaLiga na przestrzeni 3. ostatnich sezonów autorstwa użytkownika @Dzidek:

Kategoria: Ogólne | Źródło: Marca, AS, El Desmarque | fot. El Desmarque