Strona główna

Valencia obserwuje Salisu

Iwo Rubaszewski | 04.05.2020; 21:04

Czy młody obrońca dołączy do zespołu?

Valencia usilnie poszukuje alternatywy dla Ezequiela Garaya. Na radarze klubu znajdowało się w ostatnim czasie kilku środkowych obrońców, lecz według niedawnych doniesień medialnych „Nietoperze” spróbują sprowadzić Ghańczyka, Mohammeda Salisu.

Salisu jest jednym z młodych zawodników występujących w La Lidze, przykuwających największą uwagę skautów w całej Europie. Ghańczyk to 21- letni, silny defensor, o imponujących warunkach fizycznych. Jest piłkarzem lewonożnym, więc najczęściej występuje na pozycji lewego środkowego obrońcy. Może też grać jako defensywny pomocnik. Wystąpił w tym sezonie łącznie w 28. spotkaniach (w 27. meczach La Liga i jednym Copa del Rey), dwukrotnie został ukarany żółtą kartką, strzelił jedną bramkę i raz asystował. Jest zawodnikiem, który rzadko przegrywa pojedynki indywidualne i nieczęsto dopuszcza się fauli.

Jego obecny pracodawca, Real Valladolid, już pogodził się z nieuniknioną utratą utalentowanego gracza i stara się wybrać najbardziej lukratywną ofertę. Poza Valencią, media łączą obrońcę z zespołami z Premier League, Ligue 1, Serie A, jak również z innym zespołem ligi hiszpańskiej - Atletico Madryt. Zawodnik mógł trafić do Valencii cztery miesiące temu, gdy Los Ches poszukiwało zastępstwa dla kontuzjowanego Garaya. Real Valladolid nie chciał się jednak wtedy rozstawać z piłkarzem.

Kontrakt Salisu wygasa w 2022 roku. Jest on zawodnikiem o najwyższej wartości rynkowej w swoim klubie – wycenianym na 11 mln €. Jego klauzula wykupu jest niewiele wyższa od kwoty, na jaką jest wyceniany i wynosi 12 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Super Deporte | Fot. Super Deporte