Strona główna

Celades: „Takie mecze są ważne”

Mateusz Nowacki | 13.02.2020; 21:11

Przedmeczowa konferencja trenera

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed meczem z Atlético, Albert Celades odniósł się m.in. do wagi tego typu spotkań, o poszukiwaniach nowego środkowego obrońcy, sytuacji Mangali oraz o przystosowywaniu Picciniego do nowej roli.

O Atlético

To bardzo trudna kolejka, gramy przeciwko jednej z największych drużyn w LaLiga. Są wspaniałym zespołem. Są podobni względem tego co prezentowali ostatnimi laty – tracą mało bramek, są bardzo solidni i wykorzystują najmniejsze błędy przeciwnika. Ich skład jest pełen świetnych piłkarzy, mają wielkiego trenera. Są jedną z najmocniejszych drużyn w LaLiga i zważywszy na to co reprezentują w meczach to będzie trudne i ciężkie spotkanie. Jednakże, gramy u siebie, gdzie do tej pory mamy dobrą dynamikę. Patrzymy na mecz z optymizmem.

O wadze tego typu spotkań

Takie mecze są ważne. Mierzymy się z przeciwnikiem, którzy są blisko nas w tabeli. To ekscytujące móc ich pokonać. Później jest Liga Mistrzów, gdzie margines błędu jest znacznie mniejszy. Teraz myślimy tylko o jutrzejszym spotkaniu, o tym, żeby zrobić wszystko co w naszej mocy, aby przejść do kolejnego meczu z jak najlepszym samopoczuciem.

O pomocy kibiców

Mamy jak zawsze nadzieję, że kibice nam pomogą. To coś, co zawsze się dzieje na meczach domowych i uważam, że dzięki tej pomocy z meczu na mecz wciąż jesteśmy niepokonani na Mestalla w LaLiga. Ciągle powtarzamy to samo: pomoc jaką udzielają nam kibice jest bardzo ważna, czujemy się silni w domu i jesteśmy przekonani, że częściowo wynika to z tego wsparcia, jakie otrzymujemy zmierzając w tym samym kierunku.

O odzyskiwaniu sił po porażce z Getafe

Podchodzimy do tego meczu po złym spotkaniu z Getafe. Nie uważam, że w tym wypadku koniecznością jest zmiana dynamiki, ponieważ nie osiągnęliśmy takiej sytuacji. Twierdzę, że zagraliśmy źle, ale mecz w pucharach był dobry pod względem ofensywnym. To prawda, że straciliśmy zbyt wiele bramek i wszyscy wiemy jak to się skończyło, ale dwa tygodnie temu pokonaliśmy u siebie Celtę i awansowaliśmy na miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów. Wszyscy są blisko siebie w tabeli, a wiele drużyn walczy o te miejsca. Chcemy prezentować dobrą grę i odnieść domowe zwycięstwo przed naszymi kibicami i kontynuować nasz postęp. To nasz cel.

O podobieństwach pomiędzy drużynami

Uważam, że jesteśmy drużynami, które do tej pory przez cały sezon miały wiele problemów w kontekście kontuzji. Dostosowujemy się i staramy się uzyskać najlepszą wydajność w oparciu o to co mamy. Jutro będzie tak samo. Musimy z tym żyć i starać się jak najlepiej wykorzystać to co mamy dostosowując się do sytuacji. Pracujemy nad tym.

O możliwości sprowadzenia środkowego obrońcy

Pracujemy nad tym. To nie jest łatwe, ponieważ rynek jest jaki jest i jest bardzo mała pole manewru. W tej sytuacji nie jest łatwo znaleźć kogoś, kogo potrzebujemy, ale wciąż szukamy i prowadzimy rozmowy, tak aby spróbować sprowadzić piłkarza na tą pozycję.

O Mangali

Mangala to kolejna opcja i nie dlatego, że Diakhaby źle zagrał z Getafe. To była zawsze kolejna opcja, nawet jeśli za wiele na niego nie stawialiśmy.

O Piccinim

To prawda, że można go przystosować do gry na środku obrony. Ma ku temu dobre warunki fizyczne. Jest to pozycja zbliżona do tego czym się cechuje. Kontynuuje swój rozwój. Z każdym dniem robi coraz więcej. Nadal potrzebuje tygodni, aby móc powrócić do rytmu meczowego.

O Coquelinie i Rodrigo

Nie są dzisiaj w najlepszej kondycji, ale nie wykluczam ich występu we Włoszech.

O Gayi

Otrzymał bardzo silny cios w meczu z Getafe, ale to tylko uderzenie. Nie sprawia wrażenia, że się forsuje. Otrzymał tylko jeden silny cios.

O Guedesu

Może zagrać jako drugi napastnik. Dobrze się tam czuje. To tam grał najwięcej w swojej karierze. Może także grać na skrzydle, tak jak to robi tutaj. Może grać w środku jak i na bokach.

Kategoria: Wywiady | Źródło: valenciacf.com | PlazaDeportiva