Strona główna

Szansa Javiego Jiméneza

Wojciech Ciuraj | 12.02.2020; 14:13

Hiszpan uzupełni braki kadrowe?

Wobec trudności z zakontraktowaniem czwartego stopera, który mógłby zastąpić Ezequiela Garaya, zarząd rozważa dostępne opcje. Obecnie najbliżej dołączenia do pierwszej drużyny jest Javi Jimenez – nieco zapomniany wychowanek klubu występujący dotychczas w Mestallecie.

Kontuzja Garaya była ogromnym ciosem dla zespołu. Doświadczony stoper mimo zawansowanego wieku wciąż prezentuje bardzo wysoki poziom, a co ważne pozostali obrońcy grają pewniej mając za partnera wychowanka Newell\'s Old Boys. Ze względów finansowych, klub ma ograniczone pole manewru na rynku, w związku z czym włodarze szukają stopera w obrębie struktur klubowych.

Javi Jimenez został już zgłoszony do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przed laty Hiszpan był uważany za wielki talent i wróżono mu karierę w pierwszym zespole. Niestety kontuzje zahamowały jego rozwój i poza debiutem w Pucharze Króla nie zaistniał w seniorskiej piłce. W styczniu był bliski wypożyczenia do Albacete, jednak wobec kontuzji Garaya może uzupełnić przetrzebioną kontuzjami kadrę Valencii.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: El Desmarque