Strona główna

Tebas: „Cieszy mnie zwycięstwo Valencii”

Michał Muszyński | 28.05.2019; 11:15

Prezydent LaLiga o wiktorii „Nietoperzy”

Javier Tebas odniósł się do zwycięstwa Valencii nad Barceloną w sobotnim finale rozgrywek o Puchar Króla. Prezydent LaLiga chwalił ekipę Marcelino i wyraził swoje niezadowolenie z powodu głosów, że Barcelona nie była w odpowiedniej formie. Tebas zwycięstwo Valencii argumentuje wyłącznie jej świetną postawą w sobotniej potyczce.

Co myślisz o finałowym spotkaniu Pucharu Króla?

Finał pokazał jak konkurencyjną ligą jest LaLiga. Valencia zwyciężyła faworyzowaną Barcelonę i uważam, że nie możemy kwestionować konkurencyjności w hiszpańskiej piłce klubowej.

A wynik?

Martwią mnie opinie, że Valencia wygrała, ponieważ Barcelona nie zagrała najlepszego spotkania. Uważam, że wygrała, gdyż zwyczajnie była znacznie lepszym zespołem. Miała świetną końcówkę sezonu, co potwierdziła w ostatnim meczu. Zwycięstwo „Nietoperzy” mnie ucieszyło, gdyż zasłużyli na nie poprzez swój niesamowity styl i wspaniałą formę.

Podczas hymnu Hiszpanii na stadionie rozległy się głośne gwizdy.

Musimy przyzwyczajać się do tego typu barbarzyńskich zachowań. Za każdym, gdy rywalem Barcelony jest inna hiszpańska drużyna, jej fani gwiżdżą w trakcie odgrywania hymnu narodowego. Kibice oponenta odpowiadają wówczas głośną celebracją hymnu. Tak było i tym razem, kiedy to kibice Valencii zachowali się fantastycznie. To było bardzo pozytywne. Musimy zdawać sobie sprawę, że mamy wielu Hiszpanów, także w Barcelonie, którzy nie akceptują takich upokarzających zachowań.

Kategoria: Wywiady | Źródło: El Desmarque