Strona główna

Czeryszew kontuzjowany

Karol Kotlarz | 22.04.2019; 22:47

Uraz kolana Rosjanina

W pierwszej połowie meczu z Realem Betis boisko opuścić musiał Dienis Czeryszew, po tym jak podczas sprintu niefortunnie ułożył nogę. Jak wykazały badania, skrzydłowy doznał urazu kolana i nie zagra do końca sezonu.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Po przeprowadzonych w poniedziałek testach medycznych u Dienisa Czreryszewa stwierdzono uszkodzenie torebki więzadłowej w prawym kolanie oraz złamanie nasady kości piszczelowej. Zawodnik nie zagra do końca sezonu.

Skrzydłowy Valencii w 30. minucie meczu mierzył się w sprinterskim pojedynku z Mandim. Tuż przed linią końcową boiska Rosjanin źle stanął na prawej nodze i upadł na murawę. Czeryszew zszedł do szatni o własnych siłach, a na placu gry zastąpił go Rodrigo. Tuż po meczu klub wystosował oficjalny komunikat, w którym informował o „przeproście kolana” oraz że jego stan „zostanie oceniony w kolejnych dniach”.

W poniedziałek Czeryszew przeszedł badania, które określiły jednoznacznie stopień zaawansowania kontuzji. Uraz Rosjanina jest na tyle poważny, że nie pojawi się już na boisku do końca sezonu, a do pełni sprawności dojdzie po czterech-sześciu tygodniach. W związku z tym możliwe jest ściągnięcie Kang Ina Lee, przebywającego na zgrupowaniu kadry U20 Korei Płd., tak jak przed meczem z Betisem zapowiadał Marcelino.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: valenciacf.com | El Desmarque Valencia