Strona główna

OFICJALNIE: Wass w Valencii!

Michał Kosim | 10.07.2018; 15:46

Czwarte letnie wzmocnienie

Zgodnie z informacjami, które już od miesięcy napływały z Hiszpanii, Daniel Wass przenosi się z RC Celty do Valencii. Biorąc pod uwagę obecne realia rynku transferowego, kwota transferu zdaje się być wręcz promocyjna.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

W ten poniedziałek Valencia CF zawarła umowę z RC Celtą Vigo w kwestii transferu pomocnika, Daniela Wassa, za nieujawnioną kwotę. Gracz podpisał kontrakt łączący go z Valencią do 30 czerwca 2022 roku, a jego klauzula została ustalona na poziomie 80 mln €.

Duński piłkarz stawi się przed mediami w ten wtorek o 18:00 w sali konferencyjnej Miasteczka Sportu w Paternie.

Transfer Wassa według walenckich mediów kosztował Los Ches 6 mln €, a dodatkowe 0,5-1 mln € zostało ujęte w zmiennych.

Duńczyk – którego kontrakt z Celtiñas upływał w czerwcu 2019 roku – już kilka miesięcy temu poinformował swój były klub o chęci odejścia i zaproponował przenosiny teraz, by klub mógł na nim zarobić. Gdy zawodnik wyznał w prasie, że najchętniej zostałby w Hiszpanii i przeniósłby się do ekipy występującej w Lidze Mistrzów, oferta Valencii była kwestią czasu.

Daniel Wass rozegrał w Celcie 136 spotkań, w których zdobył 14 goli i zanotował 20 asyst. Nowy nabytek „Nietoperzy” wystąpił także w 16 meczach reprezentacji Danii. Pomocnik jest niezwykle wszechstronny: może występować po obu stronach oraz w środku pomocy, a także na prawej i lewej obronie. Należy w nim jednak upatrywać przede wszystkim wzmocnienia prawej pomocy i, w razie takiej potrzeby, pozycji Daniego Parejo.

Tym samym staje się on trzecim Duńczykiem w historii Valencii po Franku Arnesenie (55 spotkań i 20 goli w sezonie 1981/1982) oraz Klausie Granlundzie (jeden mecz w barwach Los Ches w 1983 roku).

Wass najprawdopodobniej weźmie udział w pierwszym treningu Valencii podczas pretemporady, który zaplanowany jest na ten wtorek (19:00).

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: valenciacf.com