Strona główna

„Valencia musi być silna w Europie”

Adam Musialik | 02.07.2018; 15:27

Prezydent podsumowuje dotychczasową pracę

Anil Murthy wypowiedział się na temat tego, co już udało się dokonać za jego prezydentury i jakie wyzwania przed klubem stawia przyszłość.

Jestem w Walencji od 18 miesięcy. To fantastyczne miasto. Mieszkają tu bardzo dobrzy ludzie, a moja rodzina jest bardzo z nimi zintegrowana i po prostu szczęśliwa. Nie mam zbyt wiele czasu, by zwiedzać, ale gdy tylko mam wolą chwilę, to właśnie tak staram się ją wykorzystać.

Nasz projekt jest na właściwej ścieżce. Osiągnęliśmy bardzo pozytywne wyniki w pionie sportowym, ale i odzyskaliśmy szacunek kibiców. Ostatnie miesiące diametralnie zmieniły sytuację zespołu, znów jesteśmy w Champions League. To cieszy zarówno nas jak i fanów. Valencia musi być silna w Europie.

Jesteśmy klubem piłkarskim, który potrzebuje wyników na arenie międzynarodowej. Po licznych zmianach, mamy w zespole bardzo dobrych ludzi. Istnieje całkowita harmonia między największymi akcjonariuszami, robotnikami czy sprzątaczami na stadionie. Myślę pokornie, że to ludzie pracujący w klubie robią różnicę. Doświadczeni profesjonaliści, którzy dobrze znają swoją pracę. To jest klucz do wszystkiego.

Jesteśmy znacznie lepsi niż wcześniej, ale to znów będzie trudny sezon. Dochodzą nam rozgrywki Ligi Mistrzów. Od marca przygotowaliśmy plan, zatwierdziliśmy go w kwietniu i teraz go realizujemy. Był to plan związany z zatrudnieniem Pablo Longorii i zaufania mu w kwestii transferów. Myślę, że był to dobre posunięcie, ale sezon to zweryfikuje.

Chcemy wysokiej frekwencji na Mestalla i atmosfery, która pomoże zespołowi wygrywać. W tym sezonie mieliśmy bardzo wysoką frekwencję. Kluczem jest mieć dobry zespół i dobrych kibiców.

Nie jesteśmy jedynymi na świecie, którzy chcą kupować dobrych piłkarzy. Musimy mieć swoje DNA, filozofię, czymś się różnić od innych. W naszym zespole musi być sporo wychowanków, ale i graczy doświadczonych na najwyższym poziomie. Wkrótce będzie w zespole jeszcze więcej graczy ze szkółki.

Mamy plan transformacji cyfrowej. Posiadamy już kanał w języku arabskim, pracujemy dla kanału w języku chińskim. Współpracujemy z klubami w Stanach Zjednoczonych i krajach arabskich, aby uzyskać bardzo silne wsparcie w tych projektach.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte