Mecz zaczął się od niespodzianki, bowiem już w drugiej minucie zawodnicy z Kadyksu objęli prowadzenie. Valencia jednak ani na chwilę się "nie zachwiała" i grała swoje. Efekt zamierzony czyli zwycięstwo został osiągnięty.

Zespół z Mestalla wystąpił w nieco odmiennym od normy składzie. Trener Quique chciał dać szansę zawodnikom do tej pory nie grającym w meczach ligowych. Mimo to jednak drużyna zaprezentowała dojrzały futbol i co najważniejsze wraca do dodmu z trzema punktami. Drużyna Gospodarzy dopingowana przez ludność miejscową wyszła z dużą wiarą i nadziejami na choćby remis. Szybko jednak zawodnicy Portuense zostali sprowadzeni na ziemię już w 20 minucie po tym jak znakomitą okazję wykorzystał Miguel Angel Angulo, który pod nieobecność Davida Albeldy piastował funkcję kapitana Blanquinegros.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, toteż mieszkańcy Kadyksu mogli próbować utrzymać korzystny remis. Postanowili jednak zawalczyć o zwycięstwo. Zespół Nietoperzy okazał się jednak bardziej poukładany i to on zdobył, ponownie po strzale Angulo, w 73 minucie rozstrzygającą bramkę.