Bezbarwna porażka z Sociedad

Karol Kotlarz | 22.02.2020; 20:28

Valencia nadal bez formy

Po raz drugi w trwającym tygodniu „Nietoperze” schodzą pokonani z boiska. Tym razem podopieczni Alberta Celadesa nie sprostali Realowi Sociedad, przegrywając wysoko 0:3. Bramki zdobywali Merino, Monreal i Januzaj.

Osłabiona brakiem kilku podstawowych graczy Valencia przystąpiła do meczu po dotkliwej porażce w Lidze Mistrzów. Od pierwszych minut ponownie ujrzeliśmy duet stoperów Mangala-Diakhaby, zaś w ataku pojawił się Gameiro. Francuz już w jednej z pierwszych akcji znalazł się oko w oko z bramkarzem Realu Sociedad, lecz arbiter dopatrzył się spalonego. Valencia nie prezentowała lepszej formy w porównaniu z ostatnim meczem, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze.

Z prawej strony boiska dośrodkowywał Zaldua, a jego wrzutka trafiła na głowę niekrytego w polu karnym Mikela Merino, który wykorzystał błąd Diakhaby’ego i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. 0:1. Gospodarze poczynali sobie coraz śmielej, wykorzystując nieporadność Valencii w defensywie. Strzał Odegaarda o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Jaume. Bliski zdobycia gola był też Isak, lecz golkiper zatrzymał strzał napastnika. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą część meczu gospodarze wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie Odegaarda zgrał głową Elustondo, piłka trafiła do Nacho Monreala, który z najbliższej odległości wpakował ją strzałem głową do siatki. 0:2.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie, a inicjatywa nadal leżała po stronie Realu Sociedad. Na boisku pojawił się Guillamón, zmieniając Mangalę. Trzy minuty po wznowieniu meczu było już 0:3. Około 20 metrów od bramki Valencii piłkę otrzymał Januzaj, który po chwili posłał strzał z dystansu. Jaume wyciągnął się jak struna, jednak nie był w stanie zatrzymać uderzenia. 0:3.

Groźną okazję do zdobycia gola stworzyła Valencia po rzucie rożnym, kiedy to Wass strzałem głową próbował pokonać Remiro, jednak golkiper obronił uderzenie. W odpowiedzi strzał Odegaarda i dobitka Merino zostały zatrzymane przez Jaume. Po rzucie rożnym kolejną okazję do strzału miał tym razem Kondogbia, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Na murawie pojawił się Kang-in, zmieniając Solera, a kilkanaście minut później Sobrino zastąpił Ferrana. Obaj zmiennicy wprowadzili nieco ożywienia do ofensywnych poczynań Valencii, jednak nie przełożyło się to na zdobycie gola. W końcówce strzał Sobrino poszybował obok bramki, zaś Jaume poradził sobie z groźnym strzałem Odegaarda. Mecz zakończył się porażką „Nietoperzy” 0:3. To już drugi raz w tym tygodniu, kiedy podopieczni Alberta Celadesa schodzą pokonani różnicą trzech goli.