Ligowe przełamanie na Balaídos

Karol Kotlarz | 19.01.2019; 22:44

Piąta wygrana na koncie

Pomimo niezbyt atrakcyjnej dla oka gry, podopiecznym Marcelino udało się wywieźć ze stadionu Celty trzy punkty. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Araujo, a w drugiej połowie wygraną Valencii zapewniły trafienia Ferrana i Rodrigo.

W wyjściowym składzie Marcelino dokonał tylko jednej zmiany w porównania do poprzedniego ligowego spotkania – miejsce Wassa zajął Coquelin. To właśnie Francuz był autorem pierwszego strzału na bramkę Celty, jednak uderzenie z dystansu poszybowało nad bramką. Piłkarze obu ekip stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, jednak przeważnie uderzenia nie trafiały w światło bramki. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania Boufal był bliski zdobycia gola, ale fenomenalną interwencją popisał się Neto, wybijając piłkę na rzut rożny.

Niestety, po chwili było już 1:0, kiedy to dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło na głowę Araujo, ten uprzedził kryjących go defensorów i skierował piłkę do siatki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Valencia dwukrotnie była bliska wyrównania – z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza próbował Parejo, zaś strzał Miny został zatrzymany przez Blanco.

Po zmianie stron pierwsza groźna okazja została stworzona po około kwadransie przez piłkarzy Celty, kiedy Mendez strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Neto, lecz Brazylijczyk zatrzymał strzał. Chwilę później było już 1:1. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę obrońcy Celty, który wybił ją pod nogi Ferrana Torresa. Wychowanek Valencii uderzył zewnętrzną częścią prawej stopy i pokonał Blanco! 1:1!

W kolejnych minutach Valencia mogła zdobyć drugą bramkę, ale strzały głową Miny i Garaya zostały zatrzymane przez bramkarza. W 84 minucie spotkania składna akcja „Nietoperzy” zakończyła się golem. Parejo wypuścił podaniem Gameiro, ten odegrał piłkę do wbiegającego Rodrigo, a Hiszpan nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. 1:2!

Więcej bramek już nie padło, a mecz zakończył się wygraną Valencii 2:1. Jest to piąte zwycięstwo ligowe podopiecznych Marcelino. Kolejne spotkanie już we wtorek – w Pucharze Króla rywalem będzie Getafe.