Nemanja Maksimović blisko Mestalla

Mariusz Mielnik | 20.12.2016; 17:57

Kandydat do wzmocnienia środka

Valencia zamierza przeprowadzić rewolucję w swoich szeregach już w najbliższym okienku transferowym. Jedną z pozycji, która z pewnością zostanie wzmocniona, jest środek pomocy. Jak donoszą źródła pierwszym zimowym transferem może być młody Serb.

Według doniesień serbskich mediów Nemanja Maksimović ma zasilić szeregi zespołu „Nietoperzy” już w styczniu. 21-letni Serb jest obiecującym zawodnikiem grającym na pozycji środkowego pomocnika w kazachskiej Astanie. W obecnej drużynie najczęściej występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Maksimović grając w lidze kazachskiej zdobył do tej pory 12 goli oraz zaliczył 6 asyst.

Z pewnością warty uwagi jest fakt, iż kandydat do wzmocnienia formacji pomocy jest młodzieżowym mistrzem świata z 2015 roku. Na turnieju rozgrywanym w Nowej Zelandii pomocnik zdobył dwa gole, w tym zwycięskiego w finałowym meczu z Brazylią. Został wyróżniony również jako zawodnik jedenastki mistrzostw.

Według mediów Valencia jest bliska zakontraktowania zawodnika. Warto dodać, że kontrakt Serba z Astaną wygasa w czerwcu przyszłego roku a klauzula wykupu zawarta w umowie to 2 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva | DeporteValenciano