SpVgg Bayreuth — Valencia 1:5

Arkadiusz Bryzik | 15.07.2014; 20:36

Pierwszy test na piątkę

Pierwszy sprawdzian przed sezonem 2014/15 za nami. Valencia pokonała bez większych problemów czwartoligowy SpVgg Bayreuth 5:1. Bramki dla Nietoperzy strzelali Viera (2), Piatti w pierwszej połowie, oraz Fuego i Michel po przerwie. Gola honorowego dla niemieckiej drużyny zdobył Gashi.

Cały mecz był prowadzony w dość wolnym tempie. Sporadyczne ataki Valencii w pierwszej połowie przyniosły jednak trzy bramki. Pierwszego i drugiego gola zdobył Jonathan Viera, z kolei trafienie numer trzy padło zdobyczą Pablo Piatti'ego. Prócz zdobywców bramek pozytywne opinie za występ zebrali m.in De Paul, Otamendi i Paco.

W drugiej połowie na boisko wyszła mocno zmieniona jedenastka, a jedynym piłkarzem, który nie otrzymał szansy na grę był Jeremy Mathieu. Francuz odmówił trenowania na jednych z zeszłotygodniowych zajęć.

Czwartą bramkę zdobył Fuego, a ostatniego gola dla Nietoperzy strzelił Michel. Na pięć minut przed końcem bramkę honorową zdobyli gospodarze.