Debiut Albiola... Dania - Hiszpania 1:3

marcin90 | 13.10.2007; 22:29
Coraz bliżej awansu do piłkarskich Mistrzostw Europy jest reprezentacja Hiszpanii, która w dzisiejszy spotkaniu pokonała na wyjeździe Danię 3:1. Spotkanie to było debiutem w kadrze narodowej Raula Albiola. Poza tym w spotkaniu zagrało jeszcze trzech Valencianistas: Albelda, Marchena oraz Joaquin i wszyscy wyszli na boisko w pierwszym składzie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Hiszpanów. Już po niespełna kwadransie na prowadzenie wyszli podopieczni Luisa Aragonesa. Thomasa Sorensena pokonał powołany w miejsce kontuzjowanego El Guaje Raul Tamudo. Hiszpanie nie spoczęli na laurach, czego efektem była druga tego dnia bramka dla drużyny gości, zdobyta jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania. Tym razem duńskiego golkipera pokonał obrońca madryckiego Realu Sergio Ramos. Gospodarze starali się wywalczyć korzystny rezultat, jednak przez długi czas nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Ikera Casillasa. Dopiero w 87 minucie spotkania kontaktową bramkę strzelił John Dal Tomasson. Nadzieje na zdobycie co najmniej jednego punktu odebrał Duńczykom zaledwie dwie minuty później Riera, który w 68 minucie zmienił Joaquina. Do końca nic już nie uległo zmianie. Hiszpania wygrała 3:1.

Dania - Hiszpania 1:3 (0:2)