Drugie zwycięstwo w USA

Bartłomiej Płonka | 07.08.2013; 14:20

Everton 0:1 Valencia

Piłkarze Miroslava Đukicia udanie zakończyli pobyt w Ameryce! W ostatnim meczu International Champions Cup Valencia skromnie, 1:0 ograła angielski Everton jednocześnie zapewniając sobie piątą lokatę w turnieju. Wygraną zagwarantowała bramka Michela na początku drugiej połowy meczu.

Serbski trener Blanquinegros, postanowił wymienić niemal całą jedenastkę w porównaniu ze starciem z Interem. W pierwszym składzie wybiegną m.in. Robert Ibanez czy Salva Ruiz. Tymczasem na szpicy ataku, Đukić zdecydował się postawić na Jonasa.

Spotkanie od początku kontrolowane było przez Valencię. W pierwszej połowie najlepsze okazje mieli Viera lub Jonas, jednakże piłka nie zdołała znaleźć się w siatce bramki Robles. Mimo przewagi walenckiej ekipy, Everton również miał swoje sytuacje. Najlepszą z nich zmarnował Naismith, którego strzał obronił Guaita.

Dukić na drugą połowę do boju posłał Banegę, Michela oraz Bernata. W szczególności ten drugi okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż to on w 54. minucie dał Valencii prowadzenie. Z lewej strony piłkę dogrywał Cissokho, Michel najpierw sobie ją poprawił a następnie nie dał szans Roblesa.

Los Ches mogli spokojnie pokusić się o wyższą wygraną w tym spotkaniu, jednakże znakomite szanse marnował chociażby Robert Ibanez. Ostatecznie Valencia pokonała Everton, 1:0 dzięki czemu zapewniła sobie piąte miejsce w amerykańskim turnieju.

Kategoria: Składy | Źródło: własne