Superpuchar nie dla Valencii

Karol Kotlarz | 08.01.2020; 21:59

Real awansuje do finału

Na półfinale rozpoczęła się i skończyła przygoda „Nietoperzy” z rozgrywkami o Superpuchar Hiszpanii. Valencia w kiepskim stylu przegrała z Realem Madryt 1:3, który w finale oczekiwać będzie na zwycięzcę pary FC Barcelona - Atlético. Bramki zdobywali Kroos, Isco oraz Modrić, zaś dla Los Ches trafił Parejo z rzutu karnego.

Celades postawił od pierwszych minut na jednego napastnika – Kevina Gameiro; na ławce pozostał Maxi Gómez. Między słupkami bramki pojawił się Jaume. Od początku spotkania to zespół z Madrytu dyktował tempo gry. Groźny strzał głową Varane’a obronił golkiper „Nietoperzy”, zaś uderzenia z dystansu Casemiro i Valverde były niecelne.

Po kwadransie gry rzut rożny dla Realu wykonywał Toni Kroos. W tym samym momencie doszło do dość kuriozalnej sytuacji. Jaume wyszedł z bramki by ustawiać defensywę przy stałym fragmencie. Niemiec wykorzystał błąd golkipera i uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego. Hiszpan nie zdążył wrócić na czas, a piłka wylądowała w siatce. 0:1.

Podopieczni Celadesa nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do wyrównania, a druga linia „Nietoperzy” była zdominowana przez ich odpowiedników z Madrytu. Pierwszy celny strzał w wykonaniu Valencii miał miejsce po 30 minutach gry – Gameiro posłał futbolówkę nad poprzeczką. Kolejne minuty nie przynosiły jednak poprawy w grze. Real wykorzystywał słabą dyspozycję Los Ches, co przełożyło się na kolejnego gola. Modrić uderzył na bramkę, a strzał obronił Jaume. Do piłki dopadł Isco, który wykorzystał bierną postawę defensywy i pewnie posłał piłkę do siatki. 0:2.

Valencia nadal nie potrafiła nawiązać walki z rywalem z Madrytu, grając chaotycznie w ofensywie, za to przeciwnicy byli bliscy podwyższenia. Po rzucie rożnym Isco trafił w słupek, zaś dobitkę w wykonaniu Jovicia obronił Jaume. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:0 dla Realu Madryt.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to zespół z Madrytu kontrolował przebieg spotkania. Na boisku pojawił się Maxi Gómez, zmieniając Kondogbię. Pomimo wzmocnienia w ofensywie Valencia nadal nie potrafiła przebić się pod pole karne rywali. Z kolei Real poszukiwał trzeciej bramki i to, co nie udało się za sprawą uderzeń Isco czy Valverde, udało się w końcu Modriciowi. Chorwat otrzymał piłkę w polu karnym Valencii, wykorzystał brak reakcji ze strony stoperów i posłał piłkę do siatki zewnętrzną częścią stopy tuż obok słupka. 0:3.

Na boisko wszedł Dienis Czeryszew, wprowadzając nieco ożywienia w ofensywie „Nietoperzy”. Valencia próbowała zaskoczyć Courtois z dystansu, jednak strzały Gómeza i Czeryszewa padły łupem golkipera rywali. Szansę gry otrzymał również Sobrino, zmieniając Coquelina. Kilka minut przed końcem mogło być już nawet 0:4, lecz uderzenie Jamesa wylądowało w bocznej siatce bramki Jaume. Bliski zdobycia bramki był Soler, lecz nie trafił czysto w piłkę w dogodnej okazji po rzucie rożnym. Sędzia dopatrzył się jednak w tej sytuacji zagrania ręką Ramosa w polu karnym. Po analizie VAR arbiter przyznał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dani Parejo i pewnym uderzeniem pokonał Courtoisa! 1:3!

Trafienie kapitana Valencii okazało się tylko drobnym pocieszeniem po kiepskiej grze zespołu. Valencia przegrywa półfinał Superpucharu Hiszpanii 1:3, zaś Real oczekiwać będzie na zwycięzcę drugiej pary 1/2 finału FC Barcelona –Atlético.

Superpuchar Hiszpanii – półfinał

VALENCIA CF – REAL MADRYT 1:3 (0:2)

Bramki: Kroos (15’, 0:1), Isco (39’, 0:2), Modrić (65’, 0:3), Parejo (90’+2’, 1:3)

Valencia CF: Jaume, Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gayà, Coquelin (82’ Sobrino), Parejo, Kondogbia (57’ Maxi Gómez), Carlos Soler, Ferran, Gameiro (69’ Czeryszew).

Real Madryt: Courtois, Carvajal, Varane, Sergio Ramos, F. Mendy (70’ Marcelo), Casemiro, Valverde, Kroos, Isco, Modrić (76’ James), Jović (82’Mariano).

Ze względu na brak wyróżniających się zawodników Valencii w meczu z Realem Madryt, Redakcja postanowiła, że tym razem nie odbędzie się głosowanie na zawodnika meczu.

Kategoria: Składy | Źródło: własne | LasProvincias