Podział punktów na Camp Nou

Karol Kotlarz | 02.02.2019; 20:40

Drugi remis z Barceloną w sezonie

Pomimo uzyskania prowadzenia w pierwszej połowie po golach Gameiro i Parejo z karnego, podopiecznym Marcelino nie udało się wywieźć kompletu punktów ze stadionu Barcelony. Gol Messiego z karnego w pierwszej części spotkania oraz trafienie Argentyńczyka w drugiej połowie sprawiły, że obie drużyny podzieliły się punktami.

Marcelino zdecydował się na kilka zmian względem pucharowego spotkania z Getafe – w ataku pojawił się Gameiro, na prawej stronie pomocy Wass, zaś kontuzjowanego Gayę zastąpił Lato. Od pierwszych minut spotkania Valencia starała się zaskoczyć rywali, a pierwszą próbę podjął Dani Parejo strzelając niecelnie z dystansu. Chwilę później po składnej akcji uderzenie kapitana Los Ches obronił Ter Stegen, zaś dobitka Czeryszewa trafiła w słupek. W odpowiedzi strzały na bramkę Valencii oddawali Messi oraz Coutinho, jednak za każdym razem Neto nie dał się zaskoczyć.

W 24. minucie meczu Parejo odebrał piłkę Messiemu na własnej połowie, przegrał ją z Wassem, po czym oddał w kierunku Rodrigo. Napastnik wykorzystał bierność defensywy Blaugrany i popędził na bramkę. Tuż przed polem karnym wypuścił na czystą pozycję Kevina Gameiro, który będąc sam na sam z Ter Stegenem umieścił piłkę w siatce! 0:1!

Chwilę później mogło być już 1:1, po tym jak przypadkowe odbicie piłki przez Garaya mogło trafić do siatki. Na szczęście interwencja Neto zapobiegła zagrożeniu. Kilka minut później Czeryszew dośrodkowywał do będącego w polu karnym Wassa, Duńczyk jednak faulowany był przez Sergi Roberto. Arbiter nie miał wątpliwości – rzut karny dla gości. Do piłki postawionej na 11 metrze podszedł Dani Parejo i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy! 0:2!

W 37. minucie meczu Nélson Semedo, znajdujący się w polu karnym Valencii, został nieprzepisowo zatrzymany przez Toniego Lato, a sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Lionel Messi. 1:2. Chwilę później boisko opuścić musiał Kevin Gameiro, który doznał kontuzji, a zastąpił go Ferran. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać, ale uderzenie Sergi Roberto trafiło w słupek. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla „Nietoperzy”.

Po zmianie stron Barcelona ruszyła do ataku. Kilka chwil po wznowieniu spotkania strzał Messiego obronił Neto. Z dystansu Brazylijczyka próbował zaskoczyć Rakitić. Valencia swoich szans szukała w szybkich kontrach. Po jednej z nich strzał oddał Wass, ale został zablokowany. Z kolei Gabriel spróbował pokonać Ter Stegena strzałem głową.

Próby strzelenia bramki przez Barcelonę powiodły się w 64. minucie. Wtedy to Lato wybił niedokładnie piłkę, ta trafiła do Vidala, który oddał ją Messiemu. Argentyńczyk przymierzył z dystansu i nie dał szans zasłoniętemu Neto. 2:2.

Na boisku po długiej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Geoffrey Kondogbia, zmieniając Coquelina. W kolejnych minutach meczu gospodarze próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak bezskutecznie. Valencia nadal szukała swoich szans w szybkich kontratakach. Dwukrotnie napastnicy Los Ches – Rodrigo i wprowadzony za niego Mina – byli zatrzymywani przez Ter Stegena. Wynik nie uległ już zmianie, w związku z czym Valencia wywozi z Camp Nou jeden punkt.

LaLiga, 22. kolejka

FC BARCELONA – VALENCIA CF 2:2 (1:2)

Bramki: Gameiro (0:1, 24’), Parejo (0:2, k., 31’), Messi (1:2, k. 37’), Messi (2:2, 64’)

FC Barcelona: Ter Stegen, Semedo (46’ Jordi Alba), Piqué, Vermaelen, Sergi Roberto, Rakitic, Aleñá (66’ Artur), Arturo Vidal, Coutinho (84’ Malcom), Messi, Luis Suárez.

Valencia CF: Neto, Piccini, G. Paulista, Garay, Coquelin (72’ Kondogbia), Parejo, Wass, Czeryszew, Gameiro (39’ Ferran), Rodrigo (79’ Santi Mina).