Koszmar, dramat, wstyd

Bartłomiej Płonka | 04.02.2017; 22:49

Valencia 0:4 (0:2) Eibar

Valencia zdaje się powracać do normalności. Eibar pokonał Los Ches na Mestalla aż 4:0. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali w 84. minucie meczu, gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte, co świadczy, w jak druzgocący sposób doszło do przegranej.

Valencia do meczu przystąpiła osłabiona brakiem Parejo, Enzo czy Naniego. Mimo to, spodziewaliśmy się, że podopieczni Voro będą w stanie nawiązać walkę z rywalem. Jednak to, co zobaczyliśmy nie można nazwać inaczej niż koszmarem.

Spotkanie z Eibar od początku było kompromitującym widowiskiem dla Los Ches. Gospodarze nie potrafili wymienić kilku podań, na boisku poruszali się ślamazarnie i kwestią czasu była strata pierwszej bramki. Stało się to w 28. minucie, kiedy Sergi Enrich wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki.

Dramatycznie słabo grającą Valencię w końcówce pierwszej połowy pogrążył sędzia, który — nie wiadomo, w którym momencie — dopatrzył się faulu Carlosa Solera w polu karnym. Arbiter nie dość, że wskazał na wapno to wychowanka klubu wyrzucił z boiska. Tymczasem jedenastkę na gola zamienił Adrian.

Mimo gry o jednego zawodnika mniej należało wymagać od piłkarzy Valencii przynajmniej zaangażowania i walki. Jednakże większość graczy gospodarzy poruszała się po murawie, jakby była na spacerze. Goście dobili „Nietoperzy” już w 58. minucie, gdy fenomenalny strzał z woleja oddał Garcia i futbolówka znalazła się w okienku bramki Alvesa.

Nieco ożywienia wniosły zmiany Bakkaliego oraz Orellany, a pierwszy celny strzał walenckiej drużyny miał miejsce na pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Tymczasem w 77. minucie czwartą, upokarzającą bramkę zdobył Enrich i ustalił wynik pojedynku na 4:0.

Umówmy się, po kilku ostatnich meczach niewielu spodziewało się aż tak sromotnej klęski na własnym stadionie. Obejrzeliśmy haniebny mecz w wykonaniu Los Ches. Na szczęście w związku z jeszcze słabszą formą rywali w walce o utrzymanie, przewaga nad strefą spadkową wciąż wynosi sześć oczek.

La liga, 21. kolejka: VALENCIA 0:4 (0:2) EIBAR

Gole: Enrich x2, Adrian, Garcia

czerwona kartka: Carlos Soler

Valencia CF: Diego Alves, Montoya, Garay, Mangala, Gayà, Mario Suárez, Medrán, Carlos Soler, Cancelo (Orellana, m. 46), Santi Mina (Bakkali, m. 73) y Zaza.

Eibar: Yoel, Capa, Gálvez (Ramis, m. 16), Escalante, Lejeune, Dani García, Arbilla, Peña (Bebé, m. 79), Pedro León, Adrián (Fran Rico, m. 73) y Sergi Enrich.

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne