Strona główna

Mata: "Ważne, by dobrze rozpocząć Nowy Rok"

Euzebiusz Karcz | 31.12.2010; 16:29

Niedzielne zwycięstwo niezbędne

Na ostatniej konferencji prasowej w starym roku Juan Manuel Mata apelował do partnerów, by nie dopuścić do utraty punktów na Mestalla. Według niego drużyna będzie gotowa na każde wyzwanie i zdolna osiągnąć postawione sobie przed sezonem cele.

23-latek przypomniał, że Valencia CF walczy o jak najlepszą pozycję w Primera División, a przede wszystkim o miejsce w kolejnym sezonie Champions League. Zdaniem Maty, przybliżyć do tego może niedzielne zwycięstwo przeciwko RCD Espanyol, które młody Hiszpan określa jako „konieczne”.

„Osobiście, chciałbym, aby w Nowym Roku nie przytrafiła mi się żadna kontuzja i żebym wrócił do pierwszej kadry reprezentacji Hiszpanii, a dla partnerów z zespołu proszę o to, by także omijały ich urazy” – życzył na ten Nowy Rok Valencianista.

O najbliższym rywalu wypowiedział się w ciepłych słowach. Juan stwierdził, że Espanyol to „świetna drużyna, która w bieżącym sezonie radzi sobie znakomicie, w dodatku mają dobrego trenera i wspaniałych ofensywnych piłkarzy, którzy potrafią zrobić różnicę”.

„Poza tym to bezpośredni rywal w walce o awans do Champions League, walczymy w lidze o to samo” – zaznaczył.

Oprócz tego Mata powiedział, że niezwykle istotnymi będą miesiące styczeń i luty, ponieważ to właśnie ten okres decyduje o wielu rzeczach.

Odnośnie sporu dotyczącego wyznaczenia daty pierwszej noworocznej kolejki ligowej przez organy hiszpańskiego futbolu, 23-letni skrzydłowy Valencii CF przyznał, że szanuje postanowienie sądu (bo właśnie tam trafiła sprawa pomiędzy LFP a AFE – dop. red.), lecz dla niego bardzo ważne jest, by AFE broniło interesów piłkarzy tak, jak to robiło do dziś.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Superdeporte