Strona główna

Ricardo Costa: "Rami to doskonały obrońca"

Szymon Witt | 30.12.2010; 11:35

Portugalczyk o nowym nabytku Valencii

Adil Rami już wkrótce ma dołączyć do drużyny Valencii. Z obecnej ekipy Nietoperzy nikt nie zna lepiej obrońcy Lille niż jego były partner z obrony - Ricardo Costa. Portugalczyk pozytywnie ocenia pomysł zatrudnienia Ramiego przez działaczy Los Ches.

„Kiedy dobry piłkarz przychodzi do klubu, to zawsze dobra wiadomość. W tym przypadku, jeżeli transfer Ramiego do Valencii zostanie potwierdzony, uważam to za dobrą nowinę, on jest doskonałym obrońcą i ważnym partnerem” – powiedział Costa.

Portugalski defensor podkreślił, że w Lille razem z Ramim udanie tworzyli duet stoperów i ma nadzieję, że tak samo będzie w Valencii. Costa wyznał, że francuska prasa uznała ich za „jednych z najlepszych obrońców w rundzie wiosennej Ligue 1”.

„Rami powinien dołączyć do Valencii, tak samo jak ja to zrobiłem, tutaj każdy piłkarz prezentuje świetną jakość. Myślę, że to dla Ramiego życiowa szansa, dostać się do takiego klubu jak Valencia. Podobało mi się w Lille, to dobry klub, ale Valencia to krok naprzód w karierze zawodnika. Rami jest wspaniałym piłkarzem, bardzo fizycznym, z wielką chęcią rozwoju i adaptacja do drużyny nie będzie dla niego trudna. W tym klubie wszyscy gracze, którzy profesjonalnie traktują swoje obowiązki, nie mają problemów z aklimatyzacją. I Rami także nie będzie miał, bo wiem, że to wielki profesjonalista” – zakończył Costa.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte