Strona główna

César lepszy od Casillasa i Valdésa

Krzysztof Kosowski | 27.12.2010; 22:11

Drużyna marzeń La Liga 2010

W mijającym roku pierwszy golkiper Valencii wybronił 77% strzałów, jakie zostały oddane na jego bramkę. Żaden z bramkarzy, którzy pojawili się na boiskach Primera Division w 2010 roku nie może pochwalić się lepszym wynikiem.

Zbliżający się koniec roku sprzyja wszelkiego rodzaju podsumowaniom. O jedno z nich postarała się firma Opta, specjalizująca się w analizie statystycznej w sporcie. Na podstawie zebranych danych stworzyła ona „statystyczną jedenastkę marzeń” hiszpańskiej ekstraklasy. Jak nietrudno się domyśleć została ona zdominowana przez graczy FC Barcelony (siedmiu) i Realu Madryt (dwóch). Jedynymi zawodnikami z innych klubów, którzy znaleźli się w tym zaszczytnym zestawieniu są Santi Cazorla z Villarreal oraz César Sánchez z Valencii.

W ciągu całego 2010 roku doświadczony bramkarz Nietoperzy został zmuszony do interwencji 3500 razy, broniąc ze skutecznością 77%, dzięki czemu uzyskał 80 punktów rankingowych (w skali 0-100). Daje mu to pozycję lidera na swojej pozycji, wyprzedzając miedzy innymi kapitana Realu i reprezentacji Hiszpanii: Ikera Casillasa, zdobywcę trofeum Zamory: Victora Valdésa czy utalentowanego Davida De Geę. Pomimo kontuzji i spadku formy, jakie zanotował w ostatnich tygodniach weteran z Mestalla, kończący się 2010 rok na pewno będzie należał do jednego z najbardziej udanych w jego karierze.

A tak prezentuje się statystyczna drużyna marzeń La Liga 2010 zaproponowana przez Opta:

Cesar - Alves, Piqué, Puyol, Marcelo – C.Ronaldo, Xavi, Iniesta, Cazorla – Messi, Pedro

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte