Strona główna

Valencia otrzyma 5 mln €

Kamil Guziak | 27.12.2010; 16:34

Finał sprawy z Valencia Experience

Firma Product Management Council S.L. została zobowiązana do zapłaty 5 mln € dla klubu piłkarskiego Valencia CF za naruszenie umowy podpisanej w grudniu 2007 r. na rzecz wspierania Fundación Valencia Experience, której logo widniało na sprzęcie sportowym klubu w sezonie 2008/09.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Handlowego nr 1 w Valencii, który zajmował się wnioskiem złożonym przez zarząd klubu piłkarskiego Valencia CF, jednostronne rozwiązanie umowy przez Valencię jest zgodne z prawem. Umowa, która weszła w życie we wrześniu 2008 r., wymagała bowiem "radykalnych" środków w celu odzyskania zawartej w umowie kwoty.

Według tej umowy firma reprezentująca Valencię Experience zobowiązała się do wpłaty 6 mln € na konto klubu, z czego ostatecznie się nie wywiązała, nie dając nawet gwarancji zapewnienia płatności. Kwota, jaka została przelana na konto klubu, wyniosła dotąd zaledwie 1 milion €.

Ponadto na mocy orzeczenia Sądu, firma Product Management Council S.L. musi zapłacić odsetki od należnej kwoty, które narosły od daty złożenia pierwszego wniosku (12 listopada 2008 r.) do zakończenia spłaty długu. Do tego firma zobowiązana została do pokrycia kosztów sądowych.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte