Strona główna

José Ángel w Valencii?

Piotr Świca | 27.12.2010; 15:46

Lewy obrońca w kręgu zainteresowań Nietoperzy

Wraz ze zbliżającym się zimowym oknem transferowym mnożą się spekulacje dotyczące ewentualnych wzmocnień wszystkich zespołów. Ostatnio lawinowo pojawiają się te dotyczące Valencii. Tym razem dziennik Superdeporte przymierza do klubu ze stolicy Lewantu José Ángela, bocznego obrońcę Sportingu.

Alfredo Martínez po wczorajszych doniesieniach prasowych postanowił zabrać głos w sprawie. Agent 21-letniego piłkarza stwierdził, że po rezygnacji Málagi z transferu zawodnika poważnie zainteresowała się nim Valencia. Kwota, jaką działacze Nietoperzy musieliby wyłożyć za defensora, oscylować by miała wokół 3 mln €. Piłkarz ma podpisany kontrakt do 2014 roku z klauzulą wynoszącą 18 mln €, jednak wobec trudnej sytuacji finansowej klubu kwota proponowana przez zarząd z Mestalla może być nie tyle zadowalająca, ile po prostu niezbędna do utrzymania klubu w płynności finansowej.

Martínez zaznaczył, że Ángel jest obserwowany przez trzeci zespół poprzedniego sezonu ligi BBVA już od dłuższego czasu. Miałby być on alternatywą dla Mathieu, który ostatnimi czasy nie spełnia oczekiwań działaczy Valencii oraz Alby, z konieczności przemianowanego ze skrzydłowego na obrońcę. Dodatkowo nadal nie wiadomo, co stanie się z Vicente - jeżeli piłkarz nie przedłuży kontraktu, wtedy młody Alba będzie mógł rozpocząć przygodę na swojej nominalnej pozycji, zwalniając miejsce w obronie Ángelowi.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte