Strona główna

Kolejna kontuzja Banegi?

Piotr Świca | 16.12.2010; 17:38

24 godziny prawdy

W połowie września Ever Banega nabawił się urazu, który na prawie miesiąc wykluczył go z gry. I tym razem młody Argentyńczyk może pauzować dłużej - podczas starcia na dzisiejszym treningu piłkarz zderzył się z kolegą z zespołu, przez co nie dokończył zajęć.

Sesja podzielona była na dwie części. Podczas pierwszej Unai Emery puścił zapis video meczu z Osasuną, starając się przeanalizować wszystkie błędy swoich podopiecznych. Po tym zawodnicy wybiegli na murawę, aby rozegrać sparing. W jego trakcie Ever starł się z Feghoulim, a jego kolano zaczęło niebezpiecznie puchnąć. Natychmiastowa pomoc lekarzy i szybka diagnoza - kolano piłkarza może być skręcone. Młodzian poddany został 24-godzinnej obserwacji. Jeżeli do tej pory lewe kolano gracza nie zacznie przybierać normalnych rozmiarów, konieczne będą bardziej szczegółowe badania. Nie wyklucza się poważniejszej kontuzji.

Z obozu Valencii docierają jednak dobre wieści. Do gry wraca Mehmet Topal, przez miesiąc nie mogący wyleczyć przeciągającej się kontuzji. Poza tym w treningu nie brali udział Chori Domínguez i Miguel Ángel Moyà. Z kolei David Albelda narzeka na ból w kolanie.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: Superdeporte