Strona główna

Postępy Guaity

Kamil Guziak | 05.12.2010; 22:20

Dobre opinie bramkarza po meczu z Realem

Mimo dwóch straconych bramek i kilku dość nerwowych interwencji, mecz z Realem Madryt Guaita może zaliczyć do udanych. Dzięki jego postawie zespół nie poległ znacznie wyżej. Tym samym Guaita pokazał, że może być przyszłością bramki Valencii.

Vicente Guaita, dotąd numer 3 w bramce Valencii coraz częściej pokazuje, że jest wartościowym graczem. Mecze z trudniejszymi rywalami są dla niego wspaniałą okazją, by udowodnić zarówno sobie, jak i całemu światu, że stać go na grę na najwyższym poziomie, opanowanym wręcz do perfekcji. Mimo straty jednego zawodnika w drugiej części spotkania, Guaita potrafił łatać dziury w obronie, kilka razy ratując zespół przed utratą bramki.

Kunszt swoich umiejętności pokazał chociażby podczas strzałów Samiego Khediry oraz tuż przed przerwą - Mesuta Özila. W drugiej połowie zadanie było o wiele trudniejsze. Dwa celne strzały Cristiano Ronaldo nie dały szans na skuteczną interwencję młodemu bramkarzowi. Klasę potwierdził on jednak w sytuacji sam na sam z Ángelem Di Maríą, kiedy popisał się doskonałym refleksem. Również przy strzale Karima Benzemy zachował się fantastycznie, potwierdzając swoją determinację, by stać się co najmniej numerem dwa.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte