Strona główna

Historia Valencii... na uniwersytecie

Lolek | 22.09.2009; 23:27

Valencia stała się jednym z nielicznych klubów, którego historię studiować można jako oddzielny, całkowicie darmowy kurs na uniwersytecie. Możliwe jest to na uczelni z tego samego miasta - Universytetu Valencii. Zapisy zaczynają się 22 września bieżącego roku.

Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Valencii wraz z Fundacją Valencia organizują darmowy kurs, rozpoczynający się w listopadzie. Zapisy na kurs "Historia Valencii CF" prowadzone są na stronie w/w Wydziału - przewidzianych jest 300 miejsc, jednak nie jest wykluczone, że ta liczba może wzrosnąć, jeżeli będzie to możliwe.

Trzydziestogodzinny kurs (10 wykładów po 3 godziny) skupiać się będzie na chronologicznie przedstawionej historii klubu, ze szczególnym uwzględnieniem społeczeństwa go tworzącego oraz spojrzeniem na niego z perspektywy krajowej i międzynarodowej. Wszystkie opublikowane dotychczas fakty będą omawiane - jak np. rola obozu de Mestalla, mediów, a także życie największych osobistości - zarówno zawodowe, jak i prywatne. Analizowane będą również aspekty socjalne, finansowe, ekonomiczne, a ponadto strategie sportowe, które miały przynieść sukcesy na arenie europejskiej.

Luis Furió i Alfonso Gil (współautor książki "Valencia CF - 90 lat historii") będą odpowiedzialni za cały kurs. Zajęcia będą przeprowadzane przez wyspecjalizowanych profesorów z Uniwersytetu, dziennikarzy, badaczy Valencii oraz wiele ważnych osób związanych z klubem i jego historią. Zaplanowana jest także wizyta w Obozie de Mestalla, jako jeden z wielu punktów programu. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 listopada, ostanie - 30. Cały kurs odbywać się będzie na 'Salón de Grados' na kampusie Blasco Ibáñez.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.es