Raport z Mestallety #31

Iwo Rubaszewski | 13.10.2021; 23:09

Bezapelacyjna wygrana

Po dwutygodniowej przerwie drugi zespół VCF wrócił do gry. Powrót nastąpił w niezwykle efektownym stylu – Valencia rozbiła Benigánim 5:0.

Mestalleta od początku rzuciła się do ataku i już w 1. minucie Rubén Iranzo zmusił Enrica do interwencji, ale bramkarz przyjezdnych poradził sobie. Kilka chwil później Bashiru starał się wyprowadzić VCF na prowadzenie, ale Enric ponownie skutecznie interweniował. Piłkarze Angulo nieustannie parli do przodu. Próby Gozálbeza i Gonzáleza spaliły jednak na panewce i Los Ches, pomimo znacznej przewagi, zeszli do szatni bez gola.

Druga połowa przyniosła upragnione trafienia. Worek z bramkami rozwiązał Diego López. Hiszpański napastnik otrzymał idealne podanie od Adriego Gómeza, nie bez problemu poradził sobie z defensorem i wpakował piłkę do bramki. Obrona Benigánim pękła, goście nie byli w stanie odpierać dalszych ataków i już po kilku minutach Valencia prowadziła 2:0. Trafienie Hugo Gonzáleza było bliźniaczo podobne do gola Lópeza. Świetnym zagraniem otwierającym ponownie popisał się Gómez, przy odrobinie szczęścia González opanował futbolówkę i przymierzył przy dalszym słupku. Sześć minut później gospodarze wyprowadzili kolejny cios. González dośrodkował z rzutu rożnego; centrę przedłużył César Tárrega. Piłka trafiła do Alberto Mariego, który wykończył z najbliżej odległości. Mestalleta nadal dążyła do podwyższenia prowadzenia. Przyjezdni odparli kilka natarć, lecz tuż przed upływem 90. minut Los Ches znów cieszyli się z bramki. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Jesús Vazquez. Obrońca podał do środka, do Mariego. Napastnik oddał mierzony strzał po ziemi i fetował dublet. Ostatni akord spotkania wybrzmiał w doliczonym czasie gry. Kardynalny błąd popełnił Enric. Bramkarz minął się z adresowanym do siebie podaniem; futbolówkę przejął Diego López, który jedynie dopełnił formalności, uderzając na pustą bramkę.

Tercera RFEF, 5. kolejka

Valencia Mestalla – UD Benigánim 5:0

Bramki: D. López (62’), H. González (68’), A. Marí (74’), A. Marí (89’), D. López (90+3’)

Valencia Mestalla: Charly, J. Vázquez, Miki, A. Gómez, H. González, P. Alemañ (Burlamaqui, 73’), Gozálbez (David Ruiz, 79’), José David, Bashiru .M (Alberto Marí, 58’), Fran Pérez (Diego López, 58’), R. Iranzo (César Tárrega, 46’)

UD Benigánim: Enric, Jorge Ruiz, Pittu, Ros, Txema (Salas, 70’), Aracil, Santos (Emilio, 52’), Montes, Laurel (Casti, 70’), Zamorano, J. Berenguer (Bapodra, 76’)

Wynik oraz tabelę Tercera RFEF znajdziecie tutaj.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | fot. valenciacf.com