Strona główna

Mamardashvili walczy o miejsce

Wojciech Ciuraj | 22.07.2021; 12:41

Gruzin największym zaskoczeniem przygotowań

Kolejny wygrany sparing na nowo rozpoczął dyskusję o obsadzie bramki Valencii. Jednym z piłkarzy, którzy najbardziej zaskoczyli sztab szkoleniowy jest Giorgi Mamardashvili.

20-letni Gruzin przybył do klubu w lipcu w ramach wypożyczenia z opcją zakupu z Dinama Tbilisi. Założeniem klubu było umieszczenie młodego zawodnika w osłabionej kadrze Valencii Mestalla i ewentualne dołączenie Mamardashviliego do pierwszego zespołu w razie problemów ze zdrowiem, któregoś z bramkarzy. Szybko okazało się jednak, że Gruzin jest gotów do rywalizacji na najwyższym poziomie. Sam Bordalás ma być zachwycony nowym nabytkiem Valencii i o ile pozycja Cillessena jest niepodważalna, to sztab chciałby by to ktoś z dwójki Rivero-Doménech opuścił klub by zrobić miejsce Gruzinowi.

Młodego bramkarza wyróżniają świetne warunki fizyczne, mierzy bowiem aż 199 cm wzrostu. Co rzadkie przy tego typu parametrach, Mamardashvili jest bardzo zwinnym i szybkim golkiperem czym zaimponował zarówno trenerowi jak i kolegom z drużyny. Problemy zdrowotne Cillessena i Doménecha sprawiają, że Gruzin otrzyma kolejne szanse na wywalczenie sobie miejsca w składzie. O tym jak będzie wyglądała trójka bramkarzy Valencii, dowiemy się zapewne pod koniec letniego okienka transferowego.

Kategoria: Ogólne | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva