Strona główna

Lerma na celowniku

Wojciech Ciuraj | 14.07.2021; 00:24

Kolumbijczyk wzmocni środek pola?

Po zakontraktowaniu Omara Alderete, Miguel Ángel Corona intensyfikuje starania o kolejny cel wyznaczony przez José Bordalása. Jest nim Jefferson Lerma - defensywny pomocnik występujący w angielskim Bournemouth.

Klub kontynuuje politykę współpracy ze swoim szkoleniowcem chcąc odzyskać zaufanie kibiców, a także uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu. Bordalás od początku pracy zwracał uwagę, że absolutnym priorytetem powinno być wzmocnienie kadry lewonożnym stoperem, a także defensywnym pomocnikiem, który zapewniłby drużynie równowagę. Po wypożyczeniu Alderete, Corona rozpoczął negocjacje w sprawie innego piłkarza z Ameryki Południowej - Jeffersona Lermy.

Kolumbijczyk chętnie powróciłby do Hiszpanii, a tym bardziej do Walencji, bowiem występując w barwach Levante mocno zżył się z miastem. Jego profil idealnie pasuje do futbolu preferowanego przez nowego trenera. Dzięki sile fizycznej i wydolności, Lerma sprawdził się w angielskim futbolu. Niestety ograniczone możliwości finansowe klubu sprawiają, że Valencia nie jest faworytem w wyścigu o podpis Kolumbijczyka. Pierwsze oferty zakładające darmowe wypożyczenie z obowiązkowym wykupem za 10 i 15 mln € zostały odrzucone przez Anglików. Włodarze Bournemouth są bowiem przekonani, że za Lermę wpłyną ciekawsze oferty.

Kolejnym problemem przy tej transakcji może okazać się brak paszportu UE. Po transferze Alderete wszystkie miejsca dla piłkarzy spoza wspólnoty są już zajęte. Niewykluczone jednak, że zapowiadane ożywienie na rynku transferowym sprawi, że w kadrze Valencii pojawi się stosowny wakat. Alternatywą dla Lermy pozostaje Arambarri i Mascarell, choć mówi się także o innych zawodnikach wybranych przez Coronę i Bordalása.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva