Strona główna

Umar Sadiq na celowniku

Wojciech Ciuraj | 11.06.2021; 17:19

Nigeryjczyk wzmocni przednią formację?

Miguel Angel Corona, a także José Bordalás przystąpili do formowania kadry na następny sezon. Życzeniem trenera Valencii jest by nowym napastnikiem klubu został występujący w Almerii Umar Sadiq.

Były szkoleniowiec Getafe miał zasugerować włodarzom klubu, że nigeryjski snajper idealnie wpisałby się w jego koncepcję gry. Bordalás podkreślił także, że to właśnie Sadiq, a nie Rafa Mir powinien być priorytetem transferowym. Nigeryjczyk w minionym sezonie świetnie spisywał się na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy zdobywając 20 bramek w 38 spotkaniach. Co ważne, 24-latek dołożył do tego 7 asyst co czyni go liderem punktacji kanadyjskiej.

Corona chce wykorzystać swoje dobre relacje z Almerią, w której występował większość swojej kariery zawodniczej. Ekipa z Andaluzji uległa w barażach Gironie, w związku z tym w kolejnym sezonie w dalszym ciągu będzie występować w LaLidze2. Umar Sadiq budzi zainteresowanie wielu klubów w tym także Sevilli, w związku z czym Valencia nie jest faworytem w walce o Nigeryjczyka. Transfermarkt wycenia napastnika Almerii na 8 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte, fot. Superdeporte