Raport z Mestallety #15

Iwo Rubaszewski | 22.02.2021; 22:29

Derby na remis

Valencia Mestalla przystępowała do niedzielnego starcia z Villarrealem B z ostatniego miejsca w lidze. „Nietoperze” nie są w stanie wygrać od 5. grudnia, gdy odnieśli jedyny triumf przeciwko drugiej drużynie Levante. Tym razem przełamanie również nie nadeszło i mecz z „Żółtą Łodzią Podwodną” zakończył się wynikiem 1:1.

W pierwszych fragmentach meczu to Villarreal miał nieznaczną przewagę i starał się prowadzić grę. Gospodarze kontrowali, groźnie z dystansu przymierzył Koba Koindredi, a po centrze z rzutu wolnego głową uderzał Guillem Molina. Mestalleta powoli przejmowała inicjatywę i stopniowo przybliżała się do zdobycia bramki. Valencia objęła prowadzenie w samej końcówce pierwszej części gry. W początkowej fazie akcji piłkarze Fernándeza wciągnęli rywala głębiej na swoją połowę i chwilę później wyprowadzili kontrę. Piłka rozprowadzona przez Gozálbeza trafiła na skrzydło pod nogi Jesúsa Vazqueza. Hiszpan wstrzelił futbolówkę w pole karne, trafiła ona pod nogi Emany, który na raty wykorzystał okazję i sprawił, iż jego zespół schodził na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Zdobycie bramki dodało Los Ches skrzydeł i sprawiła, że na drugą część gry wyszli zmotywowani i pewni siebie. Szukali drugiej bramki. Kolejne próby podwyższenia wyniku podejmowali Gozálbez i Emaná. Mimo, iż to gospodarze kreowali sytuacje i byli groźniejsi, zamiast podwyższenia wyniku nadeszło wyrównanie. W 69. minucie piłka trafiła do stojącego w okolicy 24. metra niepilnowanego Sergio Lozano. Pomocnik bez dłużej refleksji huknął na bramkę, trafiając w samo okienko bramki strzeżonej przez Bernada. Po trafieniu wyrównującym obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Villarreal B przeprowadzał bezskuteczne ataki pozycyjne, a Valencia starała się zaskoczyć rywala szybkimi atakami. To właśnie gospodarze byli bliżej drugiego gola, ale strzały Gonzáleza i Sibille spełzły na niczym. Mecz zakończył się remisem, co oznacza dla Mestallety stasus quo w tabeli – ostatnie miejsce w tabeli.

Segunda División B, grupa III, 15. Kolejka

Valencia Mestalla – Villarreal B 1:1

Bramki: Emaná (44’) – S. Lozano (69’)

Valencia Mestalla: E. Bernad, J. Vázquez, G. Molina, Adri Gómez, Esquerdo, Emaná (Carlos Glez, 79’), José David, Sibille, K. Koindredi, (H. González, 75’), Gozálbez, William De Camargo

Villarreal B: Jorgensen, Tasende, Adrián, Copete, Sergio Lozano, Álex Millán (Víctor Narro, 86’), Juan Agüero (Hassan, 63’), Carlos Beitia (Carlo García, 85’), Jack Harper (Arana, 73’), Lanchi y Antonio Pacheco (Ahn, 63’)

Kategoria: Ogólne | Źródło: Super Deporte | valenciacf.com | fot. Academia VCF Twitter