Remis z Osasuną

Artur Lipka | 21.01.2021; 22:00

Trzeci mecz ligowy bez porażki

Valencia remisuje z Osasuną 1:1 po bardzo nijakim meczu i dużym łucie szczęścia. Nie będąc w stanie wykorzystać swoich okazji, „Los Ches" zdobyli punkt po bramce samobójczej Unaia Garcii. Gola dla Osasuny strzelił Jonathan Calleri.

„Nietoperze" zaczęli ten mecz dość dobrze. Już w 12. minucie Uros Racic miał okazję na zdobycie gola, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców gości. Po tej akcji żadna z stron nie miała tak dogodnej sytuacji i zaczęło się szarpanie liny. Obie drużyny czekały na błąd przeciwnika.

Popełnili go piłkarze Valencii w 42. minucie. Roberto Torres ruszył z piłką pod pole karne gospodarzy i podał do wbiegającego w nie z prawej strony Nacho Vidala. Prawy obrońca Osasuny próbował dograć do Jonathana Calleriego, ale podanie zablokował Diakhaby. Vidal natychmiast przejął odbitą piłkę i strzelił z całej siły. Domenech obronił strzał, ale niestety futbolówka odbiła się w kierunku Calleriego, ktory zdobył gola z woleja.

W drugiej połowie podopieczni Gracii próbowali wyrównać, ale ich próby skutecznie niweczyli obrońcy Osasuny. Później zaś, w 61. minucie goście ruszyli do ataku swoim prawym skrzydłem. Torres dośrodkował płasko do Lucasa Torro, który natychmiast strzelił. Piłka skozłowała wysoko, ale Domenech nie dał jej wpaść za kołnierz i wybił za poprzeczkę.

Zmotywowało to piłkarzy Valencii, którzy z powrotem napierali na obronę gości. Najpierw w 66. minucie Maxi Gomez miał trochę miejsca i oddał strzał zza pola karnego, który na bok sparował Sergio Herrera. Chwilę później w 69. minucie Gomez podał do Musaha w pole karne, a skrzydłowy chciał dograć do środka. Jednakże podanie niefortunnie dla Osasuny odbił Garcia czym zmylił bramkarza i strzelił samobója.

Później „Los Ches" przyżywali chwile grozy, gdy goście mieli dwie doskonałe sytuacje do wyjścia na prowadzenie. W pierwszej z nich, Calleri wbiegł w pole karne, minął obrońcę i oddął strzał, który odbił się od słupka. Następnie Enrique Barja precyzyjnie dośrodkował do Manuela Sancheza, ale strzał głową Hiszpana przeleciał tuż obok słupka. Parę minut później sędzia zagwizdał koniec meczu.