Raport z Mestallety #10

Iwo Rubaszewski | 18.01.2021; 22:27

Porażka na początek rundy rewanżowej

10. kolejka w Segunda División B oznacza rozpoczęcie się meczów drugiej części rozgrywek. Valencia Mestalla podejmowała u siebie drużynę Atzenety, z którą w pierwszym spotkaniu zremisowała 2:2. Tym razem, po bardzo zaciętym pojedynku, Mestalleta przegrała 2:3.

Gospodarze byli faworytem, gdyż Atzeneta przyjechała na obiekt Valencii jako ostatnia drużyna w tabeli. Mestalleta od początku przejęła kontrolę nad meczem i to właśnie Los Ches stworzyli pierwszą bramkową okazję. Piłkę z prawej strony zacentrował José David, trafiła ona do Emany, który popisał się ekwilibrystycznym uderzeniem piętą z powietrza. Sytuację uratował jednak golkiper gości – Lucas Anacker. W dalszej części pierwszej połowy „Nietoperze” nie były w stanie poważniej zagrozić bramce gości, którzy okazali się bardziej konkretni i wyszli na prowadzenie w 43. minucie. Javi García wykorzystał lukę w obronie gospodarzy posłał krótkie podanie w stronę Cristiana Gutiérreza. Hiszpan dobrze przyjął piłkę i oddał precyzyjny strzał po ziemi w stronę dalszego słupka. Unai nie był w stanie dosięgnąć piłki i Atzeneta cieszyła się z prowadzenia.

Mestalleta wyszła na drugą połowę spotkania chcąc udowodnić optyczną przewagę i odrobić straty, jednak kolejna niefrasobliwość w obronie sprawiła, iż piłkarze Óscara Fernándeza tracili do rywali już dwa gole. W 50. minucie obrońcy gospodarzy nie byli w stanie dogonić Gutiérreza, który, nieatakowany, oddał strzał ze skraju szesnastki. Piłka prześlizgnęła się po rękawicy bramkarza Valencii i wpadła do siatki. Gutiérrez świętował wraz z kolegami dublet. Kilka chwil później piłkarze przyjezdnych obili słupek bramki Unai’a. W 62. minucie Valencia Mestalla sforsowała obronę gości. Piłkę z rzutu rożnego dorzucał Carlos González, centrę przedłużył nowy nabytek klubu – Willam De Camago, a z najbliżej odległości do pustej bramki trafił Fran Navarro. Różnica jednego gola utrzymała się przez ledwie 2. minuty, gdyż już w minucie 64. Atzeneta cieszyła się z trzeciego trafienia. Futbolówka trafiła w pole karne „Nietoperzy” po centrze z rzutu wolnego, Iosu Villar oddał strzał głową a piłka po drodze zahaczyła o Emanę, trafiła w zdezorientowanego Unaia i wpadła do siatki. Były to najbardziej intensywne minuty spotkania, ponieważ już minutę po golu gości, Mestalleta zdobyła gola kontaktowego. Akcję z lewej strony do środka ściął Jesús Vázquez, podał w stronę Frana Navarro, który inteligentnie się zastawił i przepuścił futbolówkę. Ta trafiła pod nogi Facundo Garcii, którą minął obrońcę „na zamach” i tuż zza pola karnego posłał piłkę tuż przy słupku. Do końca meczu to Mestalleta atakowała rywali, lecz nie stworzyła już żadnych klarownych okazji i musiała pogodzić się z porażką z czerwoną latarnią ligi.

Segunda División B, grupa III, 10. Kolejka

Valencia Mestalla – Atzeneta UE 2:3

Bramki: F. Navarro (62’), F. Garcia (65’) – C. Gutiérrez (43’, 50’), I. Villar (64’)

Valencia Mestalla: Unai, J. Vázquez, Mingotes (Marc Ferris, 69’), Adri Gómez, F. Navarro, Emaná (Bashiru, 82’), José David, F. García (Alemañ, 69’), Fran Pérez (William.C, 58’), H. González (Carlos Glez, 58’), Facu

Atzeneta UE: L. Anacker, K. Ferreres, G. Andrés (Gutiérrez, 22’), Iosu Villar, Javi Serra (Paco Sáez, 89’), Ayo, Javi García (Christian Albert, 69’), Paco Aguza, Carlos Rosell, José Manuel, Lolo (Miguel Nemesio, 69’)

Kategoria: Ogólne | Źródło: Super Deporte | fot. Academia VCF Twitter