Raport z Mestallety #9

Iwo Rubaszewski | 10.01.2021; 23:40

Niełatwy początek roku

Zespół Valencii Mestalla wrócił do gry po zimowej przerwie. W pierwszym spotkaniu 2021 roku gracze „Nietoperzy” podejmowali na własnym boisku drużynę Alcoyano. Gospodarze musieli przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się z porażką 1:2

Pierwsza połowa rozpoczęła się od akcji Alcoyano. Jona miał dużo miejsca z prawej strony pola karnego, ale napastnik przyjezdnych posłał piłkę obok bramki. Niedługo później nadeszła odpowiedź gospodarzy. Hugo González dośrodkował futbolówkę w szesnastkę gości, gdzie niefrasobliwość defensorów wykorzystał Fran Navarro, oddając strzał głową, który jednak wylądował na poprzeczce. Kolejna akcja z udziałem Navarro przyniosła efekt w postaci bramki. Hiszpan wpadł w pole karne i wdał się w drybling z Primim, który sfaulował gracza Los Ches. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i w 20. minucie pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Po stracie bramki gracze Alcoyano próbowali odpowiedzieć, jednak marnowali wykreowane sytuacje. W końcowej części pierwszych 45. minut kontrolę ponownie przejęli gospodarze. W 37. minucie po składnej, trójkowej akcji Emaná skierował piłkę do pustej bramki, lecz nie została ona uznana ze względu na pozycję spaloną Frana Navarro we wcześniejszym fragmencie akcji.

Drugą część meczu, podobnie zresztą jak pierwszą, lepiej rozpoczęli goście. Tym razem nie była to jednak jedynie niebezpieczna sytuacja, ale gol wyrównujący. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Álex Camacho, piłka trafiła pod nogi Alberto Rubio, który wpadł w pole karne i oddał techniczny strzał w stronę dalszego słupka. Precyzyjnie posłana futbolówka minęła dłoń próbującego interweniować Unaia i zatrzepotała w siatce. Sześć minut po straconej bramce Mestalleta straciła również zawodnika. W środku pola niezwykle nierozważnie zachował się Pablo Gozálbez. Pomocnik uderzył gracza rywali łokciem w klatkę piersiową, a sędzia nie zawahał się nawet chwili i wyrzucił piłkarza gospodarzy z placu gry. W dalszej części meczu dominowała drużyna Alcoyano. Pomimo wielu sytuacji, na tablicy wyników długo utrzymywał wynik remisowy. Zespół Valencii zawdzięczał go w głównej mierze Unaiowi, który tego niedzielnego popołudnia był świetnie dysponowany. Baskijski golkiper nie był jednak w stanie powstrzymać gości w 80. minucie. Dośrodkowanie w pole karne posłał Pablo Morgado, a jego adresat – Jona, popisał się fantastycznym przyjęciem, którym zgubił defensora i skierował piłkę do bramki, ustalając wynik meczu na 2:1 dla Alcoyano.