Zwycięstwo nad Terrassą

Artur Lipka | 16.12.2020; 23:47

Wygrana w doliczonym czasie

Valencia wygrywa z Terrassą FC w Pucharze Króla, grając rezerwowym składem. „Los Ches" zwycięskie bramki zdobyli dopiero w dogrywce. Gole dla Valencii zdobyli Carlos Soler, Yunus Musah, a dwie Gonzalo Guedes.

Na starcie z czwartoligowcem Javi Gracia wystawił skład złożony głównie z rezerwowych i młodzieżowców. Jednakże co miało być prostym testem, okazało się wyzwaniem, któremu „Nietoperze" prawie nie dali rady.

Już od pierwszych minut zawodnicy Terrassy napierali na Valencie, a Cristian Sabater nie raz miał okazję interweniować. Ale to nie wystarczyło, wobec dziurawej obrony „Los Ches". W 9 minucie zawodnicy Terrassy przerzucili piłkę na wysokość pola karnego Valencii. Przyjął ją niepilnowany pomocnik gospodarzy, Adrian Lledo i płasko zagrał do napastnika, Jaume Pascala. Ten z pierwszej piłki strzelił tuż przy słupku, Rivero był bez szans.

Podopieczni Gracii próbowali odpowiedzieć, ale skończyło się na niecelnym dośrodkowani Sobrino. Niedługo później gospodarze byli bliscy drugiego gola po błędzie Mangali, ale Sabater wspaniale obronił strzał. Na tym kończy się pierwsza połowa.

Druga część spotkania zaczęła się dla Valencii tak źle jak poprzednia. W 50 minucie Terrassa otrzymała rzut wolny. Dystans okazał się idealny dla Alejandro Fernandeza, który precyzyjnie umieścił futbolówkę tuż przy słupku. 2:0 dla gospodarzy.

Chwilę później mecz przyjął jeszcze gorszy obrót dla „Nietoperzy". W 53 minucie Valencia miała rzut wolny na wysokości pola karnego Terrassy. Piłka została dośrodkowana, ale obrońcy ją wyczyścili. W trakcie wybijania piłki, jeden z nich został kopnięty w brzuch przez Guillema Moline. Sędzia pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Mimo grania w osłabieniu. „Los Ches" atakowali. Podczas jednej z prób zdobycia bramki kontaktowej, Manu Vallejo wbiegł z piłką w pole karne gospodarzy i chciał strzelać. Jednakże przeszkadzał mu w tym obrońca, przez co strzał był niecelny i trafił w bramkarza. Napastnik Valencii domagał się karnego, ale sędzia nie zagwizdał.

Piłkarze Terrassy mieli idealną okazję do zabicia meczu, gdyż po świetnym podaniu, napastnik gospodarzy, Sergi Arranz miał pustą bramkę przed sobą, ale fatalnie przestrzelił. A jak mówi przysłowie, niewykorzystane okazje lubią się mścić.

W 82 minucie Valencia otrzymała rzut rożny. Krótko go rozegrali Soler z Vallejo, który wbiegl z futbolówką w pole karne i został sfaulowany. Sędzia pokazuje na jedenasty metr i do wykonania karnego ruszył Carlos Soler. Hiszpan nie pomylił się i strata zmniejszyła się do 2:1.

Valencia wciąż była w grze dzięki zmiennikom, a także Cristianowi Sabaterowi, który znów wspaniale obronił groźny strzał. Chwilę później liczba zawodników na boisku wyrównała się, gdyż w 89 minucie bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Musahu zobaczył obrońca Terrassy, Emilio Lucas.

„Nietoperze" w ciągu dwóch minut zdołali wywalczyć rzut rożny, który zdecydował o losach meczu. W 91 minucie Carlos Soler dośrodkował z narożnika. Piłka przeleciała nad obrońcami oraz Mangalą i trafiła do Ynusa Musaha, który skierował ją do bramki. 2:2, dogrywka!

Dodatkowa część meczu należała już tylko do Valencii. W 103 minucie Soler wrzucił piłkę w pole karne do Alexa Blanco. Ten podał na 16 metr do Goncalo Guedesa, który precyzyjnie strzelił na dalszy słupek. 2:3 dla „Los Ches".

5 minut później Valencia ruszyła z kontratakiem. Yunus Musah podał w pole karne, na wybieg do Sobrino, a ten zagrał płasko do Guedesa. Portugalczykowi nie pozostało nic innego, ale wbić piłkę do siatki. 2:4.** Gol ten ustalił wynik spotkania. Gospodarze próbowali jeszcze oddać strzał rozpaczy z połowy boiska, który choć groźnie leciał, nie zaskoczył Sabatera. Valencia przechodzi do kolejnej fazy pucharowej.

Copa del Rey, 1/64 finału

Terrassa FC - Valencia CF 2:4 (1:0)

Bramki: J. Pascual (9'), A. Fernandez (50'), C. Soler (83'), Y. Musah (91'), G. Guedes (103', 108')

Czerwone kartki: Molina (53'), Lucas (89')

Terrassa FC: Ortega; Torreno, Pelegrin Garcia, Castillo, Lucas; Rodriguez(80' Katsavakis), Fernandez, Lledo (61' Mico); Pascual (46' Mukai (91' Munoz)), Arranz (79' Nono), Vilaverde (73' Lopez)

Valencia CF: Rivero Sabate; Correia, Mangala, Molina Vazquez (86' Musah); Jason (55' Blanco), Koindredi (55' Racic), Esquerdo (71' Soler), Cheryshev (71' Guedes); Vallejo, Sobrino