Inter sięga po Trofeo Naranja

Karol Kotlarz | 10.08.2019; 23:45

Przegrana Valencii po karnych

Seria jedenastek była potrzebna, aby wyłonić triumfatora 48. edycji Trofeo Naranja. Rzuty karne skuteczniej wykonywali zawodnicy Interu i to oni wyjadą z Mestalla z pucharem za wygraną. Regulaminowe 90 minut gry zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Solera i Politano z rzutu karnego.

Spotkanie z Interem poprzedziło krótkie podziękowanie dla zawodników „Nietoperzy”, którzy w przerwie międzysezonowej udanie reprezentowali swoje kraje na arenie międzynarodowej, a nagrodzeni brawami zostali: Guedes (wygrana w Lidze Narodów), Kang-In (wicemistrz świata U20, MVP turnieju), Soler i Vallejo (mistrzowie Europy U21) oraz Ferrán i Guillamón (mistrzowie Europy U19).

Od pierwszych minut gospodarze przejęli inicjatywę, a szczególnie aktywny pod bramką Interu był Carlos Soler. Wychowanek „Nietoperzy” najpierw trafił w słupek, a następnie oddał strzał z dystansu, który minął bramkę strzeżoną przez Handanovicia. Okazję do zdobycia bramki miał też Gameiro, jednak został zatrzymany przez golkipera włoskiego zespołu.

Po raz kolejny okazję strzelecką miał Soler, który znalazł się oko w oko z bramkarzem Interu, ten jednak okazał się górą w tym starciu. Wychowanek Valencii znalazł sposób na Handanovicia kilka minut później. Guedes poprowadził akcję lewym skrzydłem, zmylił obrońcę i przełożył piłkę na prawą nogę. Dośrodkowanie Portugalczyka wylądowało na głowie Solera, który skierował futbolówkę do siatki! 1:0!

Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron na boisku pojawili się rezerwowi – Kondogbia, Piccini i Cillessen zmienili Coquelina, Wassa i Jaume. Pierwszy z nich miał okazję do pokonania bramkarza gości, jednak strzał pomocnika został obroniony. Uderzenia z dystansu próbował też Gameiro, lecz i tym razem Handanović był na posterunku.

Marcelino wprowadził kolejnych zmienników – na boisko weszli Czeryszew, Salva Ruiz i Maxi Gómez, zmieniając Solera, Gayę i Gameiro. Pressing Interu wywołał błąd w defensywie Valencii, dzięki któremu Lautaro Martínez przejął piłkę i oddał strzał. Uderzenie Argentyńczyka pewnie obronił Cillessen.

Szansę na grę otrzymali również młodzi gracze Valencii – Ferran i Kang-in, zmieniając Rodrigo i Guedesa. Po rzucie rożnym dla gospodarzy i stracie Kang-ina szybką kontrę przeprowadzili piłkarze Interu. Akcja zakończyła się nieprzepisowym zatrzymaniem Esposito przez Czeryszewa w polu karnym. Arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Politano. 1:1.

Okazję do zdobycia gola dającego wygraną Valencii miał Czeryszew – Rosjanin będąc sam na sam z bramkarzem minął go, po czym oddał strzał, jednak uderzenie zostało zatrzymane przed linią bramkową przez obrońcę Interu. Regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 1:1, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Do siódmej serii wszyscy zawodnicy pewnie trafiali do siatki. Wtedy to do piłki podszedł Garay i przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką. Zawodnik Interu, Bastoni, pokonał Cillessena i to Inter mógł cieszyć się z wygranej.

Trofeo Naranja

Valencia CF – Inter FC 1:1 (1:0) k. 6:7

Bramki: Soler (1:0, 38’), Politano (1:1, rz. k., 81’)

Rzuty karne: Kang-in (1:0), Gagliardini (1:1), Ferran (2:1), Vecino (2:2), Czeryszew (3:2), Dimarco (3:3), Maxi Gómez (4:3), Esposito (4:4), Parejo (5:4), Longo (5:5), Kondogbia (6:5), Asamoah (6:6), Garay (karny nietrafiony), Bastoni (6:7)

Valencia CF: Jaume; Gayà, Garay, Paulista, Wass; Guedes, Parejo, Coquelin, Soler; Gameiro, Rodrigo.

Grali również: Cillessen, Salva Ruiz, Piccini, Czeryszew, Kondogbia, Kang-in, Ferran, Maxi Gómez.

Kategoria: Składy | Źródło: własne | LasProvincias | SuperDeporte