Formalność dopełniona

Karol Kotlarz | 21.02.2019; 20:58

Valencia z awansem

Podopieczni Marcelino stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny pokonali Celtic, tym razem 1:0 po golu Kevina Gameiro. Tym samym Valencia przypieczętowała awans do 1/8 finału Ligi Europy. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Toljana. Dla Los Ches był to już czwarty mecz z rzędu bez straconej bramki.

Marcelino dokonał trzech zmian personalnych w porównaniu z pierwszym meczem, rozegranym w Glasgow. Od pierwszych minut gospodarze starali się prowadzić grę i utrzymywać korzystny rezultat z rozegranego tydzień temu spotkania. Rywale swoich szans upatrywali w kontratakach. Mecz już po około dwudziestu minutach zakończył się dla Ezequiela Garaya. Stoper zablokował strzał gracza Celticu, jednak przy tym zagraniu ucierpiała jego lewa noga. Argentyńczyk został zmieniony przez Coquelina.

Goście niejednokrotnie próbowali zaskoczyć Neto. I tak, swoich szans na zdobycie gola nie wykorzystali Ajer, Simunović czy Hayes. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania Celtic doznał osłabienia – drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Toljan. W końcówce Valencia nieco przycisnęła rywala. Golkipera gości próbował pokonać Parejo, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Pierwsza, niezwykle senna połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Valencia, grająca w przewadze jednego zawodnika, kontrolowała przebieg meczu i zapobiegała kontratakom zespołu ze Szkocji. Groźnym strzałem z dystansu po podaniu z wolnego Parejo popisał się Wass, jednak Bain był na posterunku. W odpowiedzi Ajer próbował zaskoczyć Neto strzałem głową, ale piłka minęła słupek bramki.

Na boisku pojawił się Kevin Gameiro, który zmienił Rubéna Sobrino. Chwilę później to właśnie Francuz cieszył się ze zdobytej bramki. Dani Parejo dośrodkował na głowę wbiegającego prawym skrzydłem Wassa, Duńczyk zgrał piłkę głową do będącego w polu karnym Gameiro, a ten, pomimo asysty obrońcy, nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce! 1:0!

Po zdobytej bramce podopieczni Marcelino nadal kontrolowali przebieg spotkania. Na placu gry pojawił się Kang-in Lee, zmieniając Wassa. W końcowych minutach meczu Valencia mogła podwyższyć rezultat za sprawą uderzeń Miny i Gameiro, jednak te albo były niecelne, albo bronione przez golkipera Celtiku.

Wygrana w dwumeczu 3:0 oznacza, że Valencia awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. To już czwarte spotkanie z rzędu, w którym „Nietoperze” nie tracą bramki. W kolejnym spotkaniu rywalem Los Ches będzie zespół Leganés. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 24. lutego o 12:00.