Celtowie bez argumentów

Marcin Śliwnicki | Karol Kotlarz | 14.02.2019; 23:02

Celtic Park zdobyte!

W walentynkowy wieczór Los Ches pokazali, że potrafią stanąć na wysokości zadania i pewnie ograli Szkotów na ich terenie 2:0. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, a trafienia Czeryszewa i Sobrino pozwalają z optymizmem myśleć o rewanżu.

Marcelino zdecydował o kilku roszadach w składzie – na lewym skrzydle pojawił się Daniel Wass, zaś duet napastników stworzyli Dienis Czeryszew oraz Rubén Sobrino, dla którego był to debiut w koszulce z nietoperzem. Od pierwszych minut gospodarze próbowali zagrozić bramce Neto głównie uderzeniami z dystansu, jednak brazylijski golkiper był zawsze na posterunku. W odpowiedzi strzał głową Wassa sprawił spore problemy bramkarzowi Celtiku.

W końcówce pierwszej części spotkania świetnym prostopadłym podaniem Parejo uruchomił Sobrino, który wraz z Czeryszewem urwali się defensywie gospodarzy. Nowy nabytek Valencii wyłożył piłkę do Rosjanina, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce! 0:1!

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą połowę, zawodnicy Celtiku postanowili jeszcze raz sprawdzić czujność Neto strzałem z ostrego kąta, na szczęście Brazylijczyk nie miał problemów z wyłapaniem piłki. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:1.

Po zmianie stron podopieczni Marcelino ruszyli do ataku. Piłkę rywalowi odebrał Coquelin, a następnie oddał ją Czeryszewowi. Rosjanin popędził lewym skrzydłem i dośrodkował celnie na piąty metr, gdzie czyhał już Rubén Sobrino. Napastnik pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki! 0:2!

Dosłownie kilka minut później Valencia stworzyła zagrożenie atakiem z prawej strony boiska, a do wysiłku bramkarza Celtiku zmusił Cristiano Piccini. W odpowiedzi wysoko ponad bramką „Nietoperzy” uderzał Weah. W kolejnych minutach podopieczni Marcelino kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając rywalom na stworzenie groźnych sytuacji bramkowych. Do zmiany rezultatu już nie doszło, w związku z czym Valencia wygrywa 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z Celtikiem. Rewanż na Mestalla już za tydzień, 21. lutego.