Racing Santander 1:0 Valencia CF

MZ | 28.10.2006; 23:00
Meczami otwierającymi ósmą kolejkę Primera Division były Racing - Valencia, a także Barcelona - Recreativo. Ronaldinho i spółka bez problemu pokonali beniaminka 3:1, natomiast na El Sardinero doszło do niemałej niespodzianki; tamtejszy Racing wygrał 1:0 z Valencią. Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym 'Los Ches' zagrali w pomarańczowych koszulkach.

Warunki atmosferyczne nie sprzyjały, na stadionie panowała mgła. Już na początku spotkania, w 10 minucie gry, Gavilan został ostro potraktowany przez Rubena. Jak się później okazało uraz był na tyle poważny, że potrzebna była zmiana. Na boisku pojawił się były gracz Racingu - Mauro Regueiro. Valencia cały czas przeważała, jednak pierwszą sytuację bramkową miała dopiero w 22 minucie. Urugwajczyk dośrodkował do Morientesa, lecz bramkarz gospodarzy, Tono, świetnie wybronił ten strzał. W 34 minucie, Ruben po faulu na Edu dostaje żółtą kartkę. Chwilę później, Tomás fauluje Regueiro, za co również otrzymuje żółtą kartke. Pod koniec pierwszej połowy Edu mógł zmienić wynik, lecz nie trafił w bramkę. Do przerwy 0:0.

Po przerwie, Valencia nadal przeważała, lecz nie potrafiła wypracować choć jednej okazji do strzelenia bramki. W 56 minucie, Miguel nieprzepisowo zatrzymuje Melo. Rzut wolny dla Racingu. Nikola Zigic zgrywa piłkę do Munitisa, a ten z 8 metrów pokonuje Canizaresa. Szok dla piłkarzy Valencii. Nietoperze rzucają się do ataku, lecz jak na złość, nic im nie wychodzi. Quique ściąga Joaquina i Morientesa. Na ich miejsce wchodzą Silva i Angulo. Około 88 minuty, Edu podał prostopadle do młodego kanaryjczyka, lecz ubiegł go, świetnie dziś dysponowany, bramkarz gospodarzy. W końcówce spotkania, były gracz Racingu, Regueiro, sfaulował Pinillosa, za co otrzymał żółtą kartkę. Urugwajczyk nie wytrzymał i za dyskusję z arbitrem otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Składy:
Racing Santander 1: Tono, Garay, Munitis, Zigic, Pinillos, Luis Fernández, Colsa, Rubén (Oriol, min. 67), Felipe M., Scaloni y Antonio (Vitolo, min. 76).

Valencia CF 0: Canizares, Miguel, Ayala, Moretti, Albiol, Pallardó, Edu, Joaquín (Silva, min. 70), Gavilán (Regueiro, min. 10), Morientes (Angulo, min. 74) y Villa.

Kategoria: | Źródło: valenciacf.es