Strona główna

Wzrasta zainteresowanie Guedesem

Mateusz Nowacki | 31.10.2017; 23:22

Do wyścigu o podpis dołącza Real Madryt

Real Madryt bacznie przygląda się sytuacji Gonçalo Guedesa. Istotne przy negocjacjach mogą okazać się dobre stosunki „Królewskich” z Jorge Mendesem.

Portugalski skrzydłowy stał się rewelacją hiszpańskiej ligi. Po kilku znakomitych występach zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów. Wśród zainteresowanych wymienia się kilka klubów z Premier League, Atlético Madryt oraz Real Madryt. „Królewscy” wydają się być faworytem w wyścigu o podpis zawodnika.

Wszystko to za sprawą bliskich relacji jakie łączą Florentino Pereza i agenta Jorge Mendesa. W przeszłości, ich bliskie stosunki poskutkowały sprowadzeniem na Santiago Bernabéu takich zawodników jak Cristiano Ronaldo czy James Rodriguez.

W Valencii wszyscy zdają sobie sprawę, że po tak świetnych występach, wykupienie Gonçalo Guedesa może okazać się niezwykle trudne. W letnim okienku transferowym PSG wydało na Portugalczyka 30 mln €. Negocjacje dodatkowo może komplikować fakt, że w przypadku sprzedania piłkarza za wyższą kwotę, klub z Paryża zobowiązany jest zapłacić Benfice kolejne 7 milionów €.

Do te pory Gonçalo Guedes rozegrał 8 spotkań w barwach Valencii. Obecnie może pochwalić się dorobkiem 3 bramek i 5 asyst.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Plazadeportiva