Strona główna

Prandelli blisko Valencii

Karol Kotlarz | 28.09.2016; 12:41

Włoch nowym trenerem?

Były selekcjoner reprezentacji Włoch, Cesare Prandelli staje się najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady trenera Valencii. Zdaniem walenckich mediów porozumienie jest bliskie, a do uzgodnienia pozostała jedynie długość kontraktu.

Po zwolnieniu Pako Ayestarána Valencia poszukuje nowego, doświadczonego szkoleniowca, który poprowadzi klub. Tymczasowo zespół trenowany jest przez Voro, który wygrał dwa ostatnie spotkania ligowe, a w niedzielę poprowadzi Los Ches w meczu z Atlético. Do tego czasu ma jednak być znane nazwisko nowego szkoleniowca, a faworytem stał się Cesare Prandelli.

Kością niezgody jest jednak długość ewentualnego kontraktu. Valencia oferuje włoskiemu trenerowi umowę do końca obecnego sezonu z automatycznym przedłużeniem o kolejny rok w przypadku awansu do europejskich pucharów. Cesare Prandelli oczekuje jednak przedłużenia kontraktu o dwa lata.

Cesare Prandelli to 59-letni szkoleniowiec, który pracował ostatnio w Galatasaray, prowadząc ten klub w 16 spotkaniach. Wcześniej pracował jako selekcjoner reprezentacji Włoch, z którą dotarł do finału Euro 2012. Prandelli był zatrudniony również m.in. w Fiorentinie, Romie czy Parmie.

Kategoria: Ogólne | Źródło: PlazaDeportiva