Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka | 10.09.2016; 23:43

Jak grali „Nietoperze”?

Za nami wrześniowe spotkania na poziomie reprezentacyjnym. Jak w barwach swoich drużyn narodowych spisali się piłkarze Valencii?

Zanim Portugalczycy przystąpili do walki o Mundial2018 towarzysko zmierzyli się z Gibraltarem. Szansę debiutu w seniorskiej drużynie otrzymał Joao Cancelo, który od razu zdołał wpisać się na listę strzelców. Dwa gole dołożył również Nani, a Portugalia wygrała 5:0. Znacznie gorzej było w spotkaniu o punkty przeciwko Szwajcarii, w którym górą 2:0 okazali się Helweci, a ze wspominanej dwójki na placu gry pojawił się tylko były gracz Fenerbahçe.

Pierwszy gol Naniego

Gol Cancelo

Drugi gol Naniego

Do Pucharu Narodów Afryki awansowała reprezentacja Tunezji, która w ostatnim pojedynku grupowym pokonała Liberię 4:1. W meczu wystąpił Aymen Abdennour, co okupił kontuzją, o czym pisaliśmy tutaj. Tymczasem swoje spotkania w eliminacjach Mistrzostw Świata wygrała reprezentacja Australii, która ograła 2:0 Irak oraz 1:0 Emiraty Arabskie, a w obu potyczkach po 90 minut zaliczył Mathew Ryan.

Dwie konfrontacje w kwalifikacjach Euro U21 rozegrała reprezentacja Hiszpanii, a w niej trzech piłkarzy Valencii. W pierwszym pojedynku ze Szwecją pełne spotkanie zaliczyli Munir oraz Gaya, tymczasem Mina pojawił się na murawie w końcówce, a starcie zakończyło się wynikiem 1:1. W drugim meczu od pierwszej do ostatniej minuty wystąpili obaj napastnicy strzelając po dwa gole, a Hiszpania rozgromiła San Marino 6:0. Natomiast w młodzieżowej reprezentacji Belgii połowę spotkania z Maltą na boisku spędził Zakaria Bakkali, a jego zespół wygrał 3:2. Starcie z Czechami skrzydłowy oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: wlasne