Strona główna

Nuno: „Zwycięstwo przybliży nas do awansu”

Bartłomiej Płonka | 04.11.2015; 14:06

Szkoleniowiec o spotkaniu z Gent

Już dzisiaj piłkarze Valencii mogą zagwarantować sobie awans do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów. Przed wyjazdowym meczem z Gent na konferencji prasowej pojawił się szkoleniowiec „Nietoperzy”, Nuno.

Przy wygranej w Belgii i korzystnym wyniku drugiego meczu grupowego pomiędzy Lyonem a Zenitem, „Nietoperze” już dzisiaj mogą znaleźć się w TOP16 Ligi Mistrzów. Sprawę z tego zdaje sobie Nuno, który przyznał, że jego gracze zrobią wszystko, by wygrać. „Zwycięstwa są bardzo ważne dla zespołu, ponieważ mamy bardzo konkretne cele. Trzy punkty zdobyte tutaj dałby nam bardzo dużo. Bylibyśmy blisko awansu z grupy i mógłby być to trzeci tryumf z rzędu w Lidze Mistrzów”.

Do kadry Nuno po dłuższej przerwie wrócili Negredo i De Paul. Szkoleniowiec pytany o skład nie chciał jednak udzielić konkretnych informacji. „Wszyscy gracze są rozwiązaniem. Mamy dwudziestu zawodników, każdy z nich wnosi coś innego i jest opcją do gry. Cały czas analizujemy, pracujemy i szukamy takich rozwiązań, dzięki, którym będziemy mogli wygrać”.

Wprawdzie Los Ches wygrali miesiąc temu mecz wyjazdowy w Lidze Mistrzów, jednakże ostatnio spotkania poza domem są bardzo trudne dla podopiecznych Nuno, który na koniec odniósł się właśnie do tego tematu. „Staramy się zawsze być tym samym zespołem u siebie i na wyjeździe, ale lepiej gra się nam na własnym stadionie. Jesteśmy drużyną, która prawie rok nie przegrała żadnego pojedynku domowego w lidze. Zawszę wolę, kiedy mecz odbywa się na Mestalla, ale na wyjeździe również stać nas na rozegranie bardzo dobrego pojedynku i teraz o to się postaramy”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: PlazaDeportiva