Strona główna

Obrońca pilnie poszukiwany

Karol Kotlarz | 25.08.2015; 12:52

Kto zastąpi Otamendiego?

Po odejściu Nicolása Otamendiego do Manchesteru City Valencia poszukuje środkowego obrońcy, który byłby w stanie godnie wypełnić lukę po Argentyńczyku. W ostatnich dniach w mediach przewijało się wiele nazwisk, a faworytami do transferu wydają się być Aymen Abdennour i Stefan de Vrij.

Wraz z transferem Nico Otamendiego do Manchesteru City pojawiła się luka na środku defensywy. W pierwszych spotkaniach o stawkę — z Monaco oraz Rayo Vallecano — Nuno Espírito Santo zdecydował się postawić na Rubéna Vezo. Portugalski szkoleniowiec przyznał, że pomimo zadowolenia z postawy rodaka w defensywie, klub poszukuje jeszcze jednego obrońcy.

W walenckich mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat następcy Otamendiego. Jeszcze kilka dni temu zdecydowanym faworytem byłby Ezequiel Garay, lecz cena podyktowana przez Zenit jest zbyt wysoka — mówi się nawet o kwocie przewyższającej 30 mln €. W gronie zawodników, którzy obserwowani są przez Valencię wymieniano również Stefana de Vrija, Jana Vertonghena, Rolando czy Oscara Duarte.

Zdaniem włoskich mediów Los Ches złożyli już ofertę za obrońcę Lazio, de Vrija, lecz została ona wyśmiana przez prezydenta włoskiego klubu.

Francuska prasa informuje z kolei o zainteresowaniu Valencii osobą Aymena Abdennoura z Monaco. Tunezyjczyk jest bliski odejścia z tego klubu, a poza Los Ches chęć pozyskania 26-latka wyraża również Juventus. Włosi złożyli już ofertę za Abdennoura, lecz została ona odrzucona — Monaco oczekuje za swojego zawodnika co najmniej 25 mln €.

Kto zastąpi Nico Otamendiego? Przekonamy się najpóźniej do 31 sierpnia i godziny 23:59.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte | PlazaDeportiva