Strona główna

Falcao chce odejść z Monaco

Arkadiusz Bryzik | 02.06.2015; 14:12

Valencia jedną z opcji

Radamel Falcao nie czuje się dobrze w Monaco i Ligue 1 i chciałby zmienić otoczenie, głoszą najnowsze plotki transferowe. Zdaniem mediów Kolumbijczyk chciałby przenieść się do ligi angielskiej lub hiszpańskiej, a jednym z wielu klubów, które mogłyby zostać nowym pracodawcą napastnika jest Valencia.

Po wywalczeniu awansu do Ligi Mistrzów (póki co 4. rundy eliminacji — przyp. red.) jasnym było, że Valencia będzie chciała latem dokonać kilku poważnych wzmocnień. Jednym z głównym celów Petera Lima wydaje się być sprowadzenie na Mestalla klasowego napastnika. W orbicie zainteresowań znajdują się jak dotąd dwaj Kolumbijczycy: Radamel Falcao i Jackson Martinez.

Czytaj również: Valencia nie zapomina o Jacksonie

Jeszcze niedawno wydawało się, że temat Falcao podupadł i Singapurczyk poświęci uwagę drugiemu z napastników. Tymczasem snajper Monaco zapowiedział, że ma zamiar odejść z Monaco i Ligue 1, w której nie czuje się komfortowo i przenieść do Premier League bądź Primera División, ze wskazaniem na rozgrywki z Półwyspu Iberyjskiego.

Kolumbijczyk na wypożyczeniu do Manchesteru United nie zdołał powrócić do dyspozycji sprzed poważnej kontuzji (uraz wykluczył go m.in. z gry na Mistrzostwach Świata — przyp. red.) i w 26 meczach zdobył jedynie 4 bramki. Na ten moment jego głównym celem jest ponoć odzyskanie dawnej formy i powrót do gry na najwyższym poziomie.

Zdaniem mediów jednym z najpoważniejszych kierunków rozważanych przez Falcao i jego przedstawicieli jest właśnie Walencja i transfer do dobrze znanej Primera División, w której napastnik strzelał bramki dla Atlético Madryt. Dodatkowo Kolumbijczyk miałby być pod wrażeniem projektu Petera Lima i pozytywnie zapatrywać się na występy w Lidze Mistrzów, które omijały go przez ostatnie kilka lat.

Kolumbijczyk byłby dla Valencii jednak sporym wydatkiem i nawet z milionami Petera Lima, klub nie byłby w stanie opłacić jego dotychczasowej pensji (Falcao grając w Manchesterze United zarabiał niemal 500 tys. € tygodniowo — przyp. red.). Napastnik miałby jednak zgodzić się na obniżenie wymagań finansowych, a do akcji miałby włączyć się Jorge Mendes.

Mendes załatwia Falcao transfery do wielkich europejskich klubów i... zgarnia wysokie prowizje

Zdaniem wielu dziennikarzy Jorge Mendes, agent piłkarski i przedstawiciel Falcao, a jednocześnie bardzo dobry przyjaciel Petera Lima rozmawiał już z Singapurczykiem na temat ewentualnego transferu i choć właściciel Valencii wciąż wydaje się być zwolennikiem sprowadzenia Jacksona Martineza na Mestalla, nie można wykluczyć żadnej ewentualności.

Radamel Falcao — mimo nieudanego sezonu — wciąż jest obiektem pożądania dla wielu europejskich klubów. Ostatnio najwięcej w mediach mówiło się o zainteresowaniu transferem przez Chelsea Londyn, jednak lista klubów chętnych do sprowadzenia Kolumbijczyka z pewnością jest większa.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva