Strona główna

Potencjalni rywale w el. do LM (+aktualizacja)

Arkadiusz Bryzik | 01.06.2015; 13:38

Lazio i Panathinaikos ostatnimi szczęśliwcami

Poznaliśmy już dwóch ostatnich potencjalnych przeciwników w eliminacjach do Champions League. W ostatni weekend do grona szczęśliwców dołączyło Lazio Rzym i Panathinaikos. Innymi klubami, na które może trafić Valencia są Monaco, Sporting, Club Brugge, Rapid, Young Boys, Sparta Praga, Fenerbahçe oraz CSKA.

W ostatniej kolejce Serie A Lazio Rzym zapewniło sobie 3. miejsce w rozgrywkach ligowych i dzięki temu wystartuje w eliminacjach do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rzymianie pokonali Napoli, które przed meczem również miało szanse na najniższy stopień podium we włoskich rozgrywkach.

Drugą drużyną, która w ostatni weekend zapewniła sobie awans do eliminacji jest grecki Panathinaikos — piłkarze z Aten zajęli 1. miejsce w play offach.

Wcześniej prawa do eliminacji wywalczyły Monaco, Sporting, Club Brugge, Rapid, Young Boys, Sparta Praga, Fenerbahçe oraz CSKA.

W nawiasach podane aktualne miejsce w rankingu UEFA:

Do 3. rundy eliminacji weszły — jako rozstawione — Szachtar Donieck (18), Ajax (26), CSKA Moskwa (34), Club Brugge (51), Monaco (68), oraz — jako nierozstawione — Young Boys (69), Sparta Praga (72), Fenerbahce (75), Panathinaikos (100), Rapid Wiedeń (121)

W pięciu dwumeczach wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy trafią do ostatniej, 4. rundy, w której znajduje się już Valencia.

Prócz Valencii (12), innymi klubami, które znalazły się w 4. grupie eliminacji są Manchester United (10), Bayer Leverkusen (16), Sporting Lizbona (33), Lazio (40). Na ten moment rozstawione są Manchester, Valencia i Bayer oraz — jeśli awansują do 4. rundy — Szachtar oraz CSKA. Z kolei Sporting i Lazio muszą liczyć na potknięcia wspomnianych drużyn.

W związku ze współczynnikiem UEFA: jeśli Szachtar i Ajax odpadną w 3. rundzie, rozstawiony będzie Sporting oraz — jeśli awansuje do 4. rundy — CSKA, co oznacza, że Valencia również nie trafi na te dwa zespoły. Jeśli Szachtar, Ajax i CSKA odpadną w 3. rundzie, wówczas rozstawione będzie dodatkowo Lazio Rzym.

Pierwsze mecze 4. rundy eliminacji odbędą się 18-19 sierpnia, a rewanże tydzień później — 25-26 sierpnia.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte | ESPN