Strona główna

Tebas: „Dekret zostanie podpisany”

Kamil Guziak | 02.04.2015; 00:14

Tebas o ustaleniach z Walnego Zgromadzenia LFP

Prezes Ligi Profesjonalnej Piłki Nożnej w Hiszpanii — Javier Tebas — zabrał głos podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Hiszpan opowiedział o ustaleniach z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia LFP oraz o decyzjach podjętych w czasie jego trwania.

Prócz Tebasa, udział w konferencji wziął udział Joan Collet — prezydent Espanyolu. Wspólnie przedstawili oni pokrótce wnioski z posiedzenia. Na początku nastąpiła prezentacja raportu nt. monitoringu piractwa i zasobów cyfrowych, następnie wyjaśniono zmiany w wizerunku LFP, omówiono sprawę funduszy inwestycyjnych w hiszpańskiej piłce nożnej oraz zaproszono wszystkich na międzynarodowe seminarium, które odbędzie się w dniu 9 kwietnia br. Jednak głównym tematem podczas konferencji była scentralizowana sprzedaż i dystrybucja praw telewizyjnych.

„Jesteśmy pewni, że dekret królewski zostanie wkrótce podpisany i że nie będzie potrzeby podejmowania kolejnych decyzji w tej sprawie. Będziemy analizować i oceniać nasze stanowiska w tym tygodniu, a następnie zdecydujemy, czy należy cokolwiek zmienić” — powiedział Tebas, potwierdzając, że rozmawiał z Miguelem Cardenalem — hiszpańskim Sekretarzem Stanu ds. sportu, którego określił mianem „największego zwolennika dekretu królewskiego”. „Pracuje nad tym od kilku miesięcy i jest równie chętny jak my, by doprowadzić tę sprawę do końca” — mówił.

„Ten proces w żaden sposób nie stoi w miejscu. Zarówno Cardenal, hiszpański rząd, politycy, kibice i kluby ciężko pracują na rzecz regulacji sprzedaży i dystrybucji praw telewizyjnych. Brak zrozumienia jest prawdziwym problemem dla piłki nożnej” — stwierdził Tebas. Po chwili, nawiązując do wypowiedzi poprzednika głos zabrał Joan Collet. „Rząd wezwał nas do odroczenia tego procesu, jednak jesteśmy przekonani, że dekret królewski wkrótce wejdzie w życie”.

W odniesieniu do tego Tebas dodał: „Osoby świadome odpowiedzialności za podejmowanie tych decyzji wiedzą, jak istotny jest dekret w procesie sprzedaży praw telewizyjnych. Podpisanie go, ma fundamentalne znaczenie dla przetrwania hiszpańskich drużyn w La Liga” — przekonywał sternik LFP.

Następnie Tebas odniósł się do kwestii gwizdów ze strony kibiców w trakcie hymnu Hiszpanii, porównując to do przyśpiewek obrażających kibiców oraz zawodników przeciwnej drużyny.

Kończąc konferencję Tebas oznajmił, iż rozważa wprowadzenie sankcji dla zawodników, którzy swoim zachowaniem prowokują kibiców. Hiszpan stwierdził również, że podobne sankcje dotknąć mogą również okazujących nadmierne emocje i agresję kibiców, którzy powinni mieć świadomość, że takie zachowania nie mogą być tolerowane w hiszpańskim futbolu.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte