Strona główna

Del Bosque rozważa powołanie Negredo

Bartłomiej Płonka | 10.03.2015; 20:30

Bestia wróci do reprezentacji?

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque nie wyklucza powołania Álvaro Negredo na marcowe starcie przeciwko Ukrainie w ramach eliminacji Euro 2016. Tymczasem trudno spodziewać się, że kolejną okazję otrzyma Paco Alcácer, który nie dość, że stracił formę z początku sezonu to od jakiegoś czasu zmaga się urazem.

Porażka w październikowym spotkaniu ze Słowacją sprawa, że Hiszpanie w swojej grupie zajmują drugie miejsce i by nieco ustabilizować swoją pozycję będą musieli pokonać Ukrainę. „To bardzo ważny mecz, wręcz kluczowy. Nie możemy przegrać, zdaje sobie z tego sprawę, ale rywal jest mocny i przyjedzie po wygraną. Liczymy na wsparcie kibiców w Sewilli, ten stadion zawsze pomaga” — przyznał del Bosque.

Niewykluczone, że na spotkanie z Ukrainą powołanie po dłuższej przerwie spowodowanej przede wszystkim kontuzją otrzyma Álvaro Negredo. Selekcjoner przyznał, że rozważa powołanie zarówno napastnika Valencii, jaki i Fernando Torresa. „Negredo i Torres są innymi, ale bardzo dobrymi napastnikami. Obaj pracują, myślimy nad ich powołaniem, ale decyzję podejmiemy na 20. marca”.

Tymczasem zdecydowanie trudniej jest mówić o powołaniu dla Paco Alcácera, który jeszcze jesienią otrzymał od selekcjonera kilka okazji na występ w kadrze, jednakże obecnie napastnik dopiero wraca do treningów z drużyną po dłuższej kontuzji. W dodatku warto przypomnieć, że i przed urazem Alcácer znacznie obniżył loty, stąd trudno spodziewać się, że znajdzie się na liście del Bosque.

Ostateczną listę powołanych przez del Bosque poznamy 20 marca, a spotkanie z Ukrainą odbędzie się tydzień później na Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli.

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: PlazaDeportiva