Strona główna

Benfica zainteresowana Pereirą

Karol Kotlarz | 09.12.2014; 17:10

Obrońca wróci do Portugalii?

Odejście João Pereiry z Valencii w trakcie zimowego okienka transferowego jest już niemal przesądzone. Nadal jednak nie wiadomo do jakiej drużyny trafi Portugalczyk. Według ostatnich doniesień usługami obrońcy zainteresowana jest Benfica Lizbona.

Etatowym prawym obrońcą drużyny z Estadio da Luz jest Maxi Pereira, jednak kontrakt Urugwajczyka wygasa wraz z końcem czerwca i jest on już teraz pożądany przez wiele zespołów. Działacze klubu z Lizbony chcą już w zimowym okienku wzmocnić prawą stronę defensywy, a zdaniem portugalskiej prasy idealnym kandydatem jest niechciany w Valencii João Pereira. Portugalczyk występował już niegdyś w drużynie Orłów, a miało to miejsce w latach 2003-2006.

Obecnie Valencia prowadzi negocjacje z Benficą w sprawie pozykania Enzo Péreza, za którego włodarze portugalskiego klubu życzą sobie kwoty 30 mln €. W obniżeniu tej sumy może pomóc zainteresowanie zespołu z Lizbony osobą João Pereiry, który może zostać włączony do transakcji.

Portugalski obrońca jest na celowniku kilku zespołów. Nie tak dawno pojawiały się mediach informacje o zainteresowaniu Barcelony, jednak transfer na Camp Nou okazuje się niemożliwy ze względu na decyzję FIFA zakazującą katalońskiemu klubowi sprowadzenia zastępcy kontuzjowanego Thomasa Vermaelena.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva | SuperDeporte